Minister ei rutta eriplaneeringu lõpetamist kinnitama

mets, jõgi, vesi

Tartu Postimees kirjutab, et tselluloositehase eriplaneeringu lõpetamise karikakramäng kestab, sest riigihalduse ministri Janek Mäggi sõnul on raske võtta lõplikku seisukohta, millise ettepaneku rahandusministeerium valitsusse viib.

“Olen varem korduvalt öelnud, et on põhimõtteliselt kaks võimalust,» ütles Mäggi. «Üks võimalus on eriplaneering lõpetada ja teine võimalus on planeeringualad asendada, välistades Tartu- ja Viljandimaa. Need kaks varianti on praegu ka võimalikud, aga ma ei saa öelda, milline saab olema rahandusministeeriumi ettepanek. Võimalik, et mõlemad variandid lähevad valitsusse arutusele, aga ma ei ole veel meie lõplikku analüüsi … see ei ole veel koos.”

Tselluloositehast rajada tahtva Est-For Investi läinud nädalal tehtud ettepanek oli, et valitsus ei lõpetaks eriplaneeringut, sest on omavalitsusi, kes on tehase rajamisest huvitatud, ja uuringuid saab teha juba algatatud eriplaneeringu raames. Samal ajal on Häädemeeste vald teatanud oma seisukoha, et uurida saab ka eriplaneeringuta. Selgelt toetab eriplaneeringu lõpetamist Tartu linn.

Loe edasi Tartu Postimehest.

0Shares