Moostes tuleb energeetikakonverents

Avatud on registreerimine neljandale Põlvamaa energeetikakonverentsile „Energeetiline isemajandamine – reaalsus või utoopia“, mis toimub 22. oktoobril algusega kell 10 Mooste mõisa Folgikojas. Konverentsi avaesinejaks on Tartu Ülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooli külalisprofessor ning endine Euroopa Komisjoni asepresident Siim Kallas teemaga „Eesti Euroopas – täna ja homme”.

Konverentsi esimene osa keskendub Euroopa Liidu energiapoliitikaga seotud tingimustele, kus alates 2019. aastast hakkavad kehtima nõuded, mille järgi kõik uued avaliku sektori hooned peavad vastama Euroopa Liidu poolt kehtestatud liginullenergia nõuetele.

Ettekandjad arutlevad selle üle, mis on seni Eestis ära tehtud ja mida tuleb teha. Kas Eesti näitab teed või sörgib sabas? Energiatõhususest räägivad ettevõtja Kuldar Leis, Eesti Passiivmajaliidu tegevjuht Kristo Kalbe. Ülikoolide seire tulemusi Eesti passiivmajades tutvustab Jaanus Hallik Tartu ülikoolist. Põlvamaa võimaluste üle olla selles protsessis suunanäitajaks ja Põlvamaale rajatavast energiatõhusa ehituse ja looduslike kohalike ehitusmaterjalide tootearenduskeskuse plaanist räägivad Kuldar Leis, Teet Helm ja Ragner Lõbu.

Konverentsi teise poole ettekanded keskenduvad ennekõike kogukonna tasandile ning läbivaks jooneks on piirkondlike energiasäästlike lahenduste väljatöötamine ja kohaliku ressursi kasutamine hajaasustusega piirkonnas. Praktilistest lahendustest nii era- kui avalikus sektoris teevad ettekanded erinevatest Eestimaa piirkondadest pärit esinejad.

Väikse biogaasitootja muresid ja rõõme tutvustab Mika Vehmanen Kohala mõisast. Aivar Toomsalu Willipu puhkemajast räägib turismitalu kogemusest kahe päikeseelektrijaamaga. Lisaks saab kuulata mitmeid piirkondlikke näiteid piiriäärsest energiaarendusest nii Obinitsast, Missost kui Värskast.

Milline on energiaühistute potentsiaal ja sotsiaalmajanduslik mõju? Millised on toestusprogrammid energeetika valdkonnas? Kõike seda saab teada konverentsi viimases osas, kus räägitakse laiemalt energiaühistutest ja toestusprogrammidest.

Konverentsi vaheaegadel ning järgselt on võimalik külastada Mooste mõisa Meistrite Hoovi ettevõtteid ja kodasid.

Energeetikakonverentsile on oodatud omavalitsuste juhid, omavalitsuste energia- ja keskkonnavaldkonna arenguga tegelevad töötajad, soojusettevõtete juhttöötajad, hoonete haldajad, korteriühistute esindajad, kohalikud ettevõtjad, projektiarendajad, energia tarbijaid ja kõik teemast huvitatud isikud.

Konverentsi korraldamist toetavad Rahandusministeerium, Põlva Maavalitsus, Põlvamaa Omavalitsuste Liit, Põlvamaa Europe Direct´i teabekeskus, SA Mooste Mõis.

Täpsem kava ning registreerimise vorm on leitavad siit.

0Shares