Mullu istutati metsadesse rekordiline arv puid

Möödunud aastal istutati Eesti metsadesse ligi 39 miljonit puud
Mullu püstitati Eestis metsade uuendamisega käesoleva aastatuhande rekord – metsadesse istutati 38,6 miljonit taime, millest riigimetsadesse 22,1 miljonit ja erametsadesse 16,5 miljonit, kirjutab Postimees.

Kokku uuendati metsa umbes 27 000 hektaril, mis on ligikaudu võrdne Tallinna ja Tartu linna summeeritud pindalaga. Mullu ületas majandatava metsa juurdekasv keskkonnaministeeriumi statistika kohaselt raiemahtu ligi kolme miljoni tihumeetri võrra ja koos looduskaitse all olevate metsadega ületas juurdekasv raiemahtu viie miljoni tihumeetri võrra.

Artiklis saavad sõna Eesti Maaülikooli metsandus- ja maaehitusinstituudi direktor Marek Metslaid ja Eesti Erametsaliidu juhatuse esimees Ando Eelmaa, kes selgitavad, miks on metsade uuendamine oluline nii metsamajanduslikust aspektist kui kliimamuutusi silmas pidades.

Artikli täisteksti saab lugeda Postimehe veebilehel.

____

Erametsakeskus ootab metsa uuendamise toetuse taotlusi käesoleva aasta 2. detsembrini.
Sellest aastast saab toetust taotleda vaid läbi metsaühistu ning erametsaomnikul tuleks ühistuga ühendust võtta aegsalt, sest viimasel hetkel pöördudes ei pruugi andmed ühistaotlusesse jõuda.

Loe metsa uuendamise toetusest pikemalt toetuste lehelt.

0Shares