Mullu sai teedel surma tuhandeid loomi

Sõidukiga kokkupõrke tagajärel hukkunud metsloomade arv on kerkinud enneolematult suureks, kirjutab Maaleht. Mullu sai teedel surma umbes 5000 suurulukit, väiksemate elu kaotanud metsloomade hulk on veel suurem.

“See on õudustäratav – ühtegi päeva ei lähe ilma õnnetuseta mööda,” nentis häirekeskuse abi- ja infokeskuse juhataja Lea Rämmeld. Kõige värskema statistika kohaselt oli ulukite hukkumisega seotud teateid ainuüksi tänavu maikuu 20 päeva jooksul häirekeskusele tulnud 654.

Tõusva tendentsi põhjuseks on Rämmeldi sõnul see, et teatud metsloomade populatsioon on suurem ja nad satuvad aina sagedamini asulatesse. “Me elame loomade keskel, varasemast rohkem loomi on ka linnades ja asulates,” märkis ta.

Enim on suurulukitest otsasõite metskitsedele, sest neid on looduses ka väga palju. 2018. aasta talvel elas Eesti Jahimeeste Seltsi andmetel meie looduses 120 000–130 000 metskitse.

2018. ja 2019. aasta hooajal on jahiseltsidele esitatud nn riiklik metskitsede küttimise ettepanek 24 138 looma. Varasemal hooajal oli see 11 000 võrra väiksem. Eesti Jahimeeste Seltsi hinnangul peaks metskitse arvukuse suurenemise peatamiseks küttima u 30 000 kitse.

Loe edasi Maalehest.

0Shares