Novembri puiduturu ülevaade

metsa müük, puidu müük, metsakasvatus

Metsaleht:

Palkide hinnad on tõusnud seniolematule tasemele, kui vaid ilm metsa langetada laseks.

Kõikide puidusortimentide hinnad on viimase kuuga kasvanud ning olukord puiduturul on metsaomaniku jaoks positiivne. Hinnad on okaspuupalkidel väga head, lehtpuupalkidel head, paberipuidul väga hea kuni hea ja küttepuidul hea. Tõrvatilgaks meepotis on aga keerulised ilmaolud. Oktoobris ületas sademete hulk aastate keskmist näitajat 58% võrra ja ega november ole parem olnud. See kõik on teinud võimatuks raietööd vähegi märjemates kohtades.

Okaspuupalkide hinnad on erametsa hinnastatistikas tõusnud tasemele, milleni need pole kunagi küündinud. Möödunud kuuga kallinesid kõik sortimendid, männipalgid ümmarguselt üks protsent ja kuusepalgid pool protsenti. Kolme kuu taguse ajaga võrreldes on hinnakasv suurem ja ka siin on enam kallinenud männipalgid (hinnakasv u 7,5%). Kuusepalgid on samal ajal kallinenud 4–5%.

Eelmise aasta sama ajaga võrreldes on okaspuupalgid kallinenud veelgi enam. Männipalgi hind on aastaga kasvanud 14,5%, männipeenpalgil 13,5%, kuusepalgil 11,8% ja kuusepeenpalgil 11,6%. Absoluutarvudes tähendab see, et metsaomanik saab tänavu saeveskis okaspuupalkide tihumeetri eest 7,50–9,50 eurot rohkem.

Tänavusügisene hinnatõus ei ole jätnud puutumata ka lehtpuidu jämesortimentide hindasid ning novembris jätkus juba oktoobris alanud hinnakasv. Kasepakul kasvas hind möödunud kuuga 4,5%, kasepalgil 3,6%, haavapalgil 8% ja lepapalgil 7,2%. Samasugune hinnatrend on ka kolme kuu taguse ajaga võrreldes, kuid rohkem on kallinenud haava- ja lepapalk (vastavalt 12,5 ja 17,5%).

Loe edasi Maalehe Metsalehest.

0Shares