Okaspuupalgi hind kerges kasvus, lehtpuu-paberipuit odavnenud

Pilt puudub
  • Erametsa hinnastatistika järgi olid okaspuupalkide hinnad 2016. a neljandas kvartalis kerges kasvus. Männipalkide hinnakasv jäi 1,5-2,0% piiresse, kuusepalkide hinnad kasvasid enam, ca 3,5%. Aastataguse ajaga võrreldes on männipalkide hinnad miinuses.
  • Lehtpuu jämesortimentide hinnad on erametsa hinnastatistika alusel viimasel kolmel kuul püsinud valdavalt muutusteta. Ainsana on kasvanud kasepalgi hind 2%. Aastataguse ajaga võrreldes on hind kasepakul kasvanud poolteist ja kasepalgil ligi pool protsenti. Lepapalk on aastaga odavnenud ligi 6% ja haavapalk 4%.
  • Aasta viimases kvartalis on paberipuiduturul paranenud olukord okaspuupuidul ja lehtpuupuidu hinnad on langenud. Kuigi kolme viimase kuuga on kuusepuidu hind kasvanud 4% ja männipuidu hind 3%, on kõrgeima hinnaga paberipuiduks ikkagi männipuit. Kasepuit on kvartaliga odavnenud 0,3% ja haavapuit 1,7%. Eelmise aasta sama ajaga võrreldes on korraliku hüppe ülesse teinud nii kuusepuidu (ligi 13%) kui ka männipuidu (ligi 11%) hind. Haavapuit on kolme kuuga odavnenud ligi 8% ja kasepuit enam kui 3%.

Vaata ülevaadet 2016. aasta IV kvartali puiduturust SIIT

0Shares