Metsaomanikud tahavad tehase kohta rohkem teada

metsamaterjal, metsaraie, tihumeeter

Pärnu Postimees:

Pärnumaa metsaomanike selts kavandab 20. aprilliks kohtumist Emajõe äärde plaanitava Est-Fori tselluloositehase juhatuse liikme Margus Kohavaga. Seltsi juhatuse liikme Eerik Philipsi väitel on põhihuvi puidurafineerimistehase planeerimise hetkeseis.

Kuigi enam on kõne all ­olnud tehase rajamine Tartu lähistele, passiks eeluuringu järgi asukohaks Viljandi maakondki. Kui tselluloositehas Mulgimaale rajataks, on Philipsi jutu järgi küllalt reaalne Pärnumaaltki sinna toorainet müüa. Tartu kant jääb kaugeks, sest metsa müügil mängib rolli transpordikulu. “Siis oleneb juba hinnast, Pärnu sadam jääb ka konkureerivaks, siis hakkame vaatama, kuidas meile kasulikum on,” teatas ta.

Vändra metsaühingu tegevjuht Kadri Kukk arvas, et nendest piirkondadest, mis jäävad kuni 30 kilomeetri ­kaugusele Pärnu sadamast, veetakse edaspidigi sealtkaudu puitu välja. Kui tehas tuleks Viljandi piiri peale, võiks Vändra metsamassiivist mingi osa uude tööstusesse minna, samamoodi Saardest. Juba praegu ei müüda Kuke ütlust mööda suurt osa Vändra kandi palkidest Pärnu sadama kaudu, vaid lähetatakse Imaverre.

Pärnu metsaomanikud on puidurafineerimistehasest huvitatud­, sest uus tulija stabi­liseeriks toorme hinna. “Kui konkurents (toorainele, S. M.) on olemas, siis hinnale nii ­väga survet avaldada ei saa,” vahendas Philips metsaomanike huve­ müüa metsamaterjali võimalikult kõrge hinnaga.

Loe täpsemalt Pärnu Postimehest.

0Shares