Pärnumaal jõest päästetud hunt teeb Eestile tiiru peale

hunt, kiskja

Keskkonnaagentuuris hundiseirega tegelev Marko Kübarsepp jälgib pingsalt veebruaris jäisest veest päästetud ja Pärnumaal uuesti lahti lastud võsavillemi liikumist. Viimastel andmetel silkab susi praegu Lääne-Virumaa metsades, kirjutab Pärnu Postimees.

Mõni päev pärast Pärnumaal vabaks laskmist näitasid jälgimisseadme andmed, et susi oli põrutanud Raplamaa kanti, avastades mõnda aega Kesk-Eestit. Umbes poolteise nädala eest uitas teine aga juba Peipsi kandis, siis võttis suuna tagasi Kesk-Eestile, kust suundus Lääne-Virumaale.

Loodusseaduste kohaselt tuleb noorel üksikul hundihakatisel leida endale vaba ja sobiv elupaik ja kõrvale kaasa, kellega pesa punuda. Kuulsaks saanud metsapeni on alles nooruke, vaevu aastane. Ühte piirkonda kinnitub ta Kübarsepa sõnutsi kuskil esimese ja teise eluaasta vahel. Ilmselt on villem elupaiga otsinguil, kuid paikseks jääda ei pruugi ta niipea. Praegu, kui jahihooaeg on äsja lõppenud, on Kübarsepa kinnitusel kõige soodsam aeg territoorium leida: küttimise tõttu on jäänud paljud paigad tühjaks.

Oma 20 aastat hunte uurinud ja kõnealusele isendilegi raadiosaatja paigaldanud Kübarsepp loodab, et susi kuskile Pärnumaa lähedale kanna kinnitab. “Oleks hea teda jälgida, praegu on ta nii kaugel,” märkis ta.

Samal ajal möönab hundiuurija, et ega Pärnumaal ole eriti vabu alasid, kus huntidel elada sobiks. Kõik, mis vähegi passiks, on hõivatud. Esimesed lähimad vabad kohad leiduvat Raplamaal Käru kandis, kuid sealt tuiskas võsavillem kohe algul suure kiirusega läbi.

Loe edasi Pärnu Postimehest.

14Shares