Politsei pidas kinni toetuste väljapetjad

DELFI.EE:

Eelmisel nädalal esitati kuriteokahtlustus viiele mehele ja ühele naisele, keda on alust kahtlustada PRIA-lt ja KIK-ilt enam kui miljoni euro välja petmises või sellele kaasaaitamises.

Kahtlustuse kohaselt esitasid 38-aastane Madis ja 37-aastane Marika ajavahemikul 2010-2016 PRIA-le kaheksa ja KIK-ile kaks ebaõigeid andmeid sisaldavat investeeringutaotlust, et osta puidutöötlemiskompleksi jaoks erinevat inventari.

Fiktiivsete hinnapakkumiste ja näiliste tehinguahelate näitamisega eksitati PRIA-t ja KIK-i, et seeläbi vabaneda omaosaluse maksmise kohustusest. Kümne ebaõigeid andmeid sisaldava taotluse alusel tegid PRIA ja KIK ajavahemikul 2010 kuni 2015 väljamakseid kokku pisut enam kui miljon eurot. Neljal juhul jäid kelmused katsestaadiumisse.

Eelmise nädala teisipäeval toimunud esmaste avalike menetlustoimingute käigus peeti kahtlustatavad kinni ja otsiti läbi nende elukohad ning nende kasutuses olevad sõidukid. Ühelt isikult leiti läbiotsimise käigus ka padruneid, mille päritolu hetkel tuvastatakse. Pärast ülekuulamisi ning kahtlustatavatega seotud läbiotsimisi ei pidanud prokuratuur vajalikuks nende vahistamise taotlemist.

Loe edasi Delfi lehelt.

0Shares