Polli: Otsust investeerida veel ei ole

est-for invest, rafineerimistehas, tselluloositehas

Põllumajandus.ee:

Est-For Invest OÜ juhatuse liige Aadu Polli sõnas Äripäeva teemaveebi www.pollumajandus.ee korraldatud konverentsil „Puidutööstuse Äriplaan 2018“, et tal on väga keeruline rääkida äriplaanist kui sellisest, sest neil sellist klassikalist äriplaani veel pole, küll aga on olemas nägemus, kuidas planeeritav puidurafineerimistehas peaks välja nägema ja toimima.

“Me ei ole veel teinud otsust investeerida, me oleme ainult koondanud grupi investoreid, kes on tegevmeeskonnale andnud ülesandeks leida moodus, kuidas seda kõike mida planeerime, võiks teha,” selgitas Polli.

Enamus sektoris olijaid on lugenud planeeritava puidurafineerimistehase projektist ning neil on olemas ettekujutus millest ja kui suurest asjast käib jutt. Nüüd sai Polli rääkida lahti projekti ajakava, asukohavaliku kriteeriumid ja tootevaliku alused.

“Kui võrdleme näiteks Skandinaavia ja Eesti puidutööstust, on meil selgelt puudu üks tükk, mis tugevdaks sektori stabiilsust. Praeguses ajakavas näeme ette, et 2-3 aastat on erinevatele uurimistele kuluv etapp, ehk kolm aastat on see aeg kus küsimused saavad vastused. Tehase võimalik kõige varasem käivitamise aeg on aasta 2022,” rääkis ajalisest plaanist Polli. “Palusime vabariigi valitsusel alustada riigi eriplaneeringuga, riigi eriplaneeringu käigus leitakse tehasele võimalik asukoht. Vastavalt riigieriplaneeringule uuritakse tehase võimalikkust just Suur-Emajõe piirkonnas.”

Loe edasi SIIT.

0Shares