Presidendi teenetemärk metsateadlasele Andres Kivistele

eramets, teenetemärk, andres kiviste

President Kersti Kaljulaid annab Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva eel riigi teenetemärgid tänuks 166 inimesele, kelle pühendumus oma kutsetööle või kogukonnale on muutnud kogu Eesti elu paremaks. Teenetemärgi saab ka metsateadlane Andres Kiviste.

„Eesti on see, mis me ise teeme. Eesti on meie kõigi mõtete ja tegude summa. Kõik need inimesed on aidanud kaasa sellele, et Eesti oleks sõbralikum, turvalisem ja edukam. Nad kõik on andnud enam, kui nõuab nende igapäevatöö ja teinud Eestit paremaks,” ütles president Kaljulaid.

Teenetemärgid on tunnustus Eesti inimestele ja meie toetajatele välisriikides nende sihikindluse eest oma tegevuses ning lojaalsuses põhimõtetele, millele toetub kaasaegne Eesti – avatusele ja demokraatiale, teadmistele ja ettevõtlikkusele, hoolimisele ja märkamisele.

Teiste seas saab presidendilt teenetemärgi ka metsateadlane ja Eesti Maaülikooli professor Andres Kiviste. Valgetähe IV klassi teenetemärgi laureaat Kiviste on Eesti Maaülikooli metsakorralduse ja metsatööstuse õppetoolis metsandusliku modelleerimise professorina tänaseks välja kujundanud uurimisrühma, mis ühendab klassikalise metsateaduse, biomeetria ja kaasaegse informaatika. Tema eestvedamisel on rajatud ja kordusmõõdetakse Eesti metsanduslike püsikatsealade võrgustiku proovitükke, mis lisaks SMI-le on kõrge detailsuse ja täpsusega informatsioon Eesti metsade juurdekasvu dünaamikast.

Erametsakeskus õnnitleb metsateadlast auväärt tunnustuse puhul!

Vaata videost, millega Andres Kiviste uurimisrühm tegeleb:

Kõigi teenetemärgi saajate nimekirja saab vaadata SIIN, lisainfot laureaatide kohta leiab SIIN.

Kas teadsid, et Eesti Maaülikooli metsateadus on maailmatasemel? Mullu paiknes maaülikool ülikoolide edetabelis põllumajanduse ja metsanduse valdkonnas 51.-100. kohal, olles ainsana Eestis oma valdkonnas maailma 100 parima seas.

 

1Shares