Pühapäevane sügistorm räsis ka metsi

sügistorm, metsaühistu, tormikahju

Pühapäevane sügistorm ei jätnud vaid kümneid tuhandeid peresid elektrita, vaid kahjustas ka metsa. Kui suurel määral, on esialgu veel raske hinnata, kuid ennustada võib, et nii Saaremaal kui Lõuna-Eestis on metsad kannatada saanud, kirjutatakse Metsaühistu kodulehel.

“Käisin oma metsa vaatamas, ikka üsna palju puid on maas,“ rääkis Erki Sok Võrumaa Metsaühistust. Ta lisas, et torm murdis puid seekord vähemalt Võrumaa lõunaosas peamiselt ühe-kahekaupa. „Teede ääres siin-seal on ikka puid maas, kokkuvõttes päris hulga,“ lisas Sok. Kõigile metsaomanikele, eriti nendes piirkondades kus pühapäeval möllas tugevam tuul, paneb Sok südamele üht – kindlasti tuleks oma metsas käia ja vaadata, mis on juhtunud.

Ka Kalle Peterson Põlvamaa Metsaühistust rõhutab, et kindlasti peaksid metsaomanikud käima kontrollimas, mida torm metsas tegi. Eriti tuleks tema sõnul tähelepanu alla võtta maas olevad kuused. „Need tuleb kindlasti enne kevadet ära koristada. Muidu on ees oodata üraskirüüstet, mis võib olla veelgi hullem kui praeguse tormi tagajärjed,“ sõnab Peterson.

Nende nõuannetega liitub ka Keskkonnaameti metsaosakonna nõunik Jaanus Kala, kelle sõnul on praegu kõige olulisem saada kahjustuste ulatusest hea ülevaade. „Kui murdunud on üks-kaks puud ja need on sellises kohas, kust puid hõlpsalt kätte ei saa, siis võib need sinna jättagi. Kui need paar puud on tee ääres või muus kohas, kuhu hea ligipääs, võib need ära lõigata. Üks-kaks puud läheb ka selle reegli alla, et kuni 20 tihumeetrit võib metsaomanik oma metsast puid lõigata ilma asjale ametlikku käiku andmata,“ selgitab Kala.

Loe pikemalt metsas tormikahjude likvideerimisest Metsaühistu kodulehelt.

0Shares