Puiduta elu pole võimalik

puit, puidutoostus

Kui kodust ära viia kõik puidust asjad, jääb järele peaaegu tühi ruum, kirjutab Viktor Haab Maalehes.

Vaidlustes, kas metsa raiuda või mitte, küsivad metsamehed raiete vastastelt tihti, kas nood saaksid igapäevaelus puiduta hakkama. Seetõttu hakkas autor koos tuttavatega kokku lugema, mida nad siis ikkagi kaotaks, kui puidust asju nende elupaigas ei oleks. Neile sai väga kiiresti selgeks, et erilist vahet linnakorteril ja maamajal selles mõttes ei ole. Puidust on valmistatud enamik hädavajalikest asjadest. Puiduga enamasti ka köetakse – halgudega pliiti-ahju või hakkpuiduga katlamaja.

Puit on pea kõikjal

Jänni jäime ehitusmaterjalide ja eriti tekstiiliga. Näiteks kas laminaati, mille aluseks on kokkupressitud paberikihid, lugeda puidust põhjal olevaks tooteks. Tekstiili, millelt ei leidnud koostist märkivat silti, lihtsalt ei tundnud ära. Viskoos (rayon), tencel ja modaal viitavad puidu-tselluloosile ning üldiselt on teada, et puidutselluloosist tekstiil on puuvilla järjest rohkem välja vahetanud, aga käega katsudes ei oska enamasti neid eristada.

Oma maamaja köögis jõuti järeldusele, et kui kogu puit ära võtta, siis suurt midagi alles ei jääks. Plastaknad küll, aga aknalauad on täispuidust. Puidust on selles majas ka uksed, uksepiidad, teisele korrusele viiv trepp.

Loe edasi Maalehe Metsalehest.

0Shares