Puit Energiaks konverentsi lõpetab debatt põletaval teemal

Eeloleval kolmapäeval, 18. septembril toimub järjekorralt kaheksas Puit Energiaks konverents, mille seekord lõpetab debatt põletaval teemal, ehk kas ja mis mahus kasutada Narva elektrijaamades põlevkivi alternatiivina puitu.

„Fossiilsete kütuste kasutamine on langemas ajalukku ja puit on üks võimalikest uutest lahendustest,“ kommenteeris SA Erametsakeskuse juhatuse liige Jaanus Aun. „Eestis on küllaldaselt sellist puiduressurssi, millele praeguse tehnoloogilise taseme juures muu, kui energeetiline kasutus, on vägagi tagasihoidlik. Soojuse ja elektri saamiseks on aga tegemist olulise allikaga.“

Seetõttu keskendub tänavune Puit Energiaks konverents sellele, kuidas erinevad poliitikad puiduenergia sektori arenguid mõjutavad, mis on toimumas Läänemere ümbruse puiduturul, millised on metsaomanike mõtted enda metsa kasutamise osas või kas on tekkimas küttelahendusi, mis tulevikus võivad puidu hoopiski kõrvale tõrjuda.

Narva elektrijaamades puidu põletamise debatis osalevad Timo Tatar majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumist, Sven Paist AS Repo Vabrikutest ning Siim Umbleja Eesti Jõujaamade ja Kaugkütte Ühingust.

Puit Energiaks konverentsile oodatakse ligi 150 osalejat Eestist ja välismaalt.
Konverentsi korraldavad SA Erametsakeskus, RMK ja Eesti Taasuvenergia Koda.

Seminari kaasrahastatakse Euroopa Liidu programmi Interreg Baltic Sea Region 2014-2020 projektist Baltic ForBio.

Lisainfo:
Anniki Leppik
SA Erametsakeskus kommunikatsioonijuht
Tel 5309 8907
E-post anniki.leppik@eramets.ee

0Shares