Puit inspireerib Eesti disainereid

Sel nädalal toimuva Disainiöö festivali raames kuulutatakse välja Eesti Disainiauhinnad tootedisaini, graafilise disaini, veebidisaini, teenusedisaini ja noore disaineri kategooriates. Tootedisaini auhinnale Bruno kandideeris 138 uudset toodet, mis on valminud viimase kahe aasta jooksul.

Esitatud tööd näitavad, et puit on Eesti disainerite seas hinnatud materjal, mis inspireerib nii oma väljanägemise, hea töödeldavuse kui muude omaduste tõttu. Puidust loodi nii mööblit, igapäevatarvikuid, aksessuaare. Seejuures kasutati nii väärispuitu kui ka puidutööstuse tootmisjääke. Näiteks on ülal fotol näha Pulo OÜ poolt toodetud lauavalgusti Voldemar, mille materjalideks on puidutööstuse (Bolefloor) tootmisjääkidest tehtud liimpuit tamm ja metall.

Delfi Moodne Kodu tutvustab kodusesse interjööri sobivaid lahendusi (ka neid, mis teise vooru ei jõudnud, kuid Brunole kandideerisid ja interjööris kohta väärivad).

Tootedisainiauhinda Bruno antakse 2018.a. välja kolmes põhikategoorias:

  • PARIM ELUKESKKONDLIKU TOOTE DISAIN. Elukeskkondliku tootedisaini all mõeldakse kodu- ja ühiskondlikku mööblit ja objekte (sh välimööbel), valgusteid, erinevaid sisustuselemente: tekstiile (vaibad, linikud, pleedid jm); lauaaksessuaare (keraamika, klaas); köögivarustust, vanne jt.
  • PARIM ELUSTIILITOOTE DISAIN. Elustiili toote disaini all mõeldakse tooteid, mida saab kanda — rõivadisaini; moeaksessuaare (kingad, kotid, vööd, sallid, mütsid, kindad; ehted; kellad; prillid jm); reisi- ja hobivarustust jm.
  • PARIM INSENERTEHNILISE TOOTE DISAIN. Insenertehnilise toote disaini all mõeldakse sõidukeid, rattaid jt liikumisvahendeid; tööriistu; meditsiinilisi abivahendeid; sanitaartehnilisi tooteid, aparaate, telefone, arvuteid jt tehnoloogial põhinevaid tooteid.

Teise ehk nominentide vooru pääses kokku 59 toodet, millega saab tutvuda Eesti disainiauhindade näitusel Viru keskuses. Võitjate nimed teatatakse pidulikul Eesti Disainiauhindade galal 14. septembril.

0Shares