Rafineerimistehas sai teadlaste heakskiidu

hakkepuit, puiduenergia, toasooja hind

Postimees:

Eesti Teaduste Akadeemia juhatus leiab, et kaasaegsel tehnoloogial põhineva puidurafineerimistehase rajamine Eestisse on vajalik, kuna see võimaldab puidu paremat väärindamist ja tõstab kokkuvõttes Eesti majanduse tootlikkust.

Jutt käib Eesti ettevõtte Est-For Invest OÜ kavatsusest ehitada Tartu lähistele umbes miljardi euroga piirkonna suurim tselluloositehas, mis hakkaks aastas ümber töötlema umbes 3,3 miljonit tonni paberipuitu aastas ning annaks umbes 200 uut töökohta.

Kuna hiigelinvesteering on saanud palju tähelepanu ja pälvinud eelkõige keskkonnakaitsjatelt suurt kriitikat, võttis tehase rajamise osas sõna ka Eesti Teaduste Akadeemia, mis ühendab endas Eesti väljapaistvamaid akadeemikuid.

Akadeemia president, akadeemik Tarmo Soomere kirjutab kirjas valitsusasutustele, et nende sõnul on puidurafineerimistehase ehitamine vajalik. See tõstab Eesti majanduse tootlikkust, suurendab sisemajanduse koguprodukti, erinevalt toorpuidu ekspordist või puidumassi paljudest teistest traditsioonilistest kasutusviisidest võimaldab raiutava puidu paremat väärindamist ning loob aluse erinevate lisateenuste klastri tekkeks, leiab Soomere.

Loe lisaks Postimehe veebist.

0Shares