Raievõistluste võit jäi koju

kevadkarikas, metsaselts

Tartu Postimees:

Eesti raiespordihooaeg on alanud, läinud reedel ja laupäeval võistlesid maamessi väliareenil 36 parimat saemeest Eestist ning meie naaberriikidest Soomest, Lätist ja Leedust. Sportlased võtsid omavahel mõõtu viiel alal: langetamises, saeketivahetuses, kombineeritud järkamises, täpsussaagimises ja laasimises.

Kevadkarika nime kandev raievõistlus oli sel korral äärmiselt tasavägine ning enne viimast ala lahutas neljandal kohal olnud Helvis Koorti esikohal olnud leedukast Romas Balčiūnasest vaid kaks punkti. Nende vahele jäid veel soomlane Jukka Kylliäinen ja esimest aastat profiklassis võistlev eestlane Jarro Mihkelson.

Paraku polnud leedukal Balčiūnasel viimasel alal õnne. Nimelt tuli tema sael kett keset laasimisvõistlust maha ja esikoht oli läinud.

Seevastu suutis Eesti raiemeister Helvis Koort näidata laasimisel head taset ning lõpetas Kevadkarika esimesena. Leedulase luhta läinud laasimine kukutas ta alles kolmandasse kümnesse.

Helvis Koortil on nüüd sihiks suvised maailmameistrivõistlused Norras. Koduse raievõistluse hooaja avavõistluse võit viis ta suurvõistlusele taas sammukese lähemale.

Hästi võistlesid ka juunioride klassi sportlased, Luua metsanduskooli õpilased Ralf Elfenbein ja Peeter Mitt.

Loe edasi Tartu Postimehest.

0Shares