Rail Baltic nörritab metsaomanikke

Tänane Äripäev kirjutab, et viimase kolme aasta jooksul on plaanitava Rail Baltic trassikoridoris uue omaniku saanud enam kui 100 kinnistut. Suurimad maaostjad Rail Balticu trassikoridoris on olnud metsafirmad, kes on ostnud maid kokku nii eraisikutelt kui ka teistelt ettevõtetelt. Maa-ameti kinnisvara haldamise osakonna juhataja Merje Krinali sõnul avaldavad eraomanikele suured metsaettevõtted üle Eesti pidevalt väga suurt survet metsade müümiseks, sõltumata Rail Balticu trassist.

Metsafirmad nendivad, et ise metsa harides teeniksid nad aastate pärast metsa müües või maha võttes märksa suuremat tulu ning trassikoridori maa ostmine on olnud pigem kesine diil, mille oleks võinud ka tegemata jätta.

Metsaomanikud ütlevad, et tegelikult pole praegugi täiesti kindel, kas nende metsast ikka hakkab raudtee läbi minema ja seetõttu pole mõtet ka ennatlikult tehinguid tegemata jätta. Siiski tõdevad kõik metsafirmad, kellega Äripäev suhtles, et Rail Balticu trass mõjutab tugevalt nende plaane trassile jäävate maatükkidega.

Loe täpsemalt Äripäeva artiklist ja vaata edetabelit, millistele ettevõtetele kuulub Rail Balticu trassil kõige rohkem kinnistuid.

0Shares