Rail Balticu alune maa tuleks õiglaselt hüvitada

Pärnu Postimees kirjutab eraomandis olevatest aladest, kus jookseb Rail Balticu planeeritav trass. Tänavu maa võõrandamiseks ei lähe, ent omanikud on mures, kuna rööpad lõikavad paiguti krunte pooleks ja kiirraudtee vähendab paiga väärtust. Seetõttu loodavad kohalikud elanikud, et riik ostab või vahetab hakitud maa välja.

Maa-ameti Rail Balticu maade omandamise projektijuht Merje Krinal rääkis, et kuigi riigi huvi on peamiselt raudtee alla jääv osa, selgub tegelik maa omandamise ulatus läbirääkimiste käigus. “Kui raudteekoridorist alles jäävat maad ei saa maaomanik otstarbekalt kasutada või kui maakasutuse killustumine toob talle kaasa põhjendamata kulutusi, võib riik omandada suurema osa maast,” selgitas Krinal.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi avalike suhete nõunik Mihkel Loide sõnul jõutakse reaalsete ostu-müügitehinguteni ilmselt 2018. aastal.

Pärnu Postimehe artiklist (tasuline) saab lähemalt lugeda, kuidas Rail Baltic kohalike elanike harjumusi mõjutab ning milliseid võimalikke lahendusi nähakse.

 

0Shares