Rakvere Metsaühistu naaseb erametsaliitu

Eesti Erametsaliit teatas, et tänavu 25. tegevusaastat tähistanud Rakvere Metsaühistu otsustas naasta erametsaliitu.

Eesti vanim järjepidevalt tegutsenud metsaühistu, 1992. aastal asutatud Rakvere Metsaühistu volinikud võtsid otsuse Eesti Erametsaliitu naasemise kohta vastu aasta lõpus toimunud koosolekul.

Soovivad panustada ühistöösse

“Jutuks on see meil olnud juba mõnda aega, sest oleme märganud, et erametsaliidu töö on nähtavamaks ja läbipaistvamaks muutunud. Nad on nähtaval, seisavad metsaomanike huvide eest ja seejuures arvestavad ka väikemetsaomanikega. Tundus, et on õige hetk ühineda, et sellesse ühistöösse omagi panus anda ja osaleda otsuste tegemisel,” kommenteeris volinike koosolekul vastu võetud otsust Rakvere metsaühistu juhatuse esimees Meelis Matkamäe.

„Võtame Rakvere metsaühistu otsust kui tunnustust ja märki, et oleme oma tegevusega õigel teel,” ütles Eesti Erametsaliidu juhatuse esimees Mikk Link. “Erametsandus on seda tugevam, mida ühtsemad me oleme. Loodan, et me staažikaima ühistu otsus on hea eeskuju ka teistele metsaomanike ühendustele, kes üleriigilist esindatust seni vähem tähtsustanud on,” lisas ta.

Eesrindlik metsaühistu

Rakvere Metsaühistu, kes tänavu tähistas tegevuse 25. aastapäeva, on peale igapäevatöö silma paistnud algatustega, mis laiema tähendusega. Näiteks sõnastati ühistus esimesena, juba 2005. aastal erametsanduse head tavad. Rakverelased olid ka esimesed, kes hakkasid oma metsadele taotlema säästvat majandamist tunnistavat FSC sertifikaati.

Erametsaliidul suurenev liikmeskond

Eesti Erametsaliidus on aja jooksul olnud rahutumaid ja stabiilsemaid aegu. Viimane suuremate muutuste aeg oli viis-kuus aastat tagasi, mil seoses metsaühistute väga kiire arengu ja väikeste ühistute liitumisega muutus mõneti ka liikmeskond. Pärast seda on kiiresti hakanud kasvama liidu liikmesorganisatsioonidega ühinenud metsaomanike arv ja neile kuuluva metsamaa pind.

Praegu kuulub Eesti Erametsaliitu 20 metsaomanike ühendust, kellel kokku 6200 liiget ja liikmete omandis kokku 350 000 ha metsamaad. 2018. aastal liituva Rakvere metsaühistuga lisandub ligi 700 metsaomanikku, kellel umbes 17 000 ha metsamaad.

0Shares