Riigimetsast võeti ligi 10 000 jõulukuuske

Lõppenud pühade ajal saagisid eestlased endale riigimetsast 9700 jõulukuuske ning see on enam-vähem sama suur hulk puid kui aasta tagasi.

Riigimetsa majandamise keskuse (RMK) peametsaülema Andres Sepa sõnul oli sobiva jõulukuuse otsimine RMK äpi abil lihtne ja avastamisrõõmu pakkuv võimalus.

«Sel aastal oli jõuluaegne ilm nagu filmis ja kõik riigimetsas jõulukuuse järel käijad said erilise valge metsa elamuse osaliseks,» rääkis Sepp. «Jõulukuuse toomine metsast on ilus traditsioon ja RMK pakub kindlasti võimalust tuua jõulupuu riigimetsast ka tulevaste jõulude ajal.»

Üle poolte kuuskedest toodi metsast nädal enne jõulupühi ja lumiste pühade ajal. Kõige rohkem osteti 1-2-meetrisi kuuski, mis moodustasid enam kui poole ostetutest. Ligi 80 protsenti kuuseostudest tehti mobiilimaksega.

Kuuse võtmine riigimetsast on üles ehitatud usaldusele, kuid metsaskäijaid kontrollivad keskkonnainspektsiooni ja RMK töötajad. Keskkonnainspektorid ei leidnud metsas kontrollkäike tehes tänavu ühtegi rikkumist.

RMK pakub riigimetsast kuusetoomise võimalust 2008. aastast. Eelmisel aastal raiuti riigimetsast samuti ligi 10 000 jõulupuud.

0Shares