Riik kavatseb kaitse alla võtta uusi lendorava püsielupaiku

Keskkonnaamet kavatseb võtta kaitse alla 12 uut lendorava püsielupaika ja laiendada olemasolevat kaitseala. Metsaomanikele tähendab see metsa majandamises olulisi piiranguid, vahendab ERR.

Looduskaitsjate hinnangul võib praegu Alutaguse kandis elada kuni 300 lendoravat. Võrreldes seitsme aasta taguse ajaga, kui arvati, et lendoravat päästa ei õnnestugi, on see suur edasiminek. Kuid nagu kinnitab Eestimaa Looduse Fondi lendorava kaitse ekspert Uudo Timm, pole kriis veel ületatud. Lendoravale sobivate metsade hulk on kümne aastaga vähenenud kolmandiku võrra ja praegused elupaigad on killustatud.

Ühtekokku suurenevad lendorava piirangualad, peamiselt Alutaguse metsades Ida-Virumaal, ligi 1800 hektari võrra. Kaitsealade laiendamine puudutab 150 metsaomanikku, kelle maadel hakkavad metsa majandamisele kehtima olulised piirangud.

Riik pakub metsaomanikele leevenduseks toetusi, maamaksuvabastusi ja isegi maa väljaostmise võimalust. Suuremat vaidlusruumi metsaomanikele ei jäeta, tõdes Keskkonnaameti liigikaitse büroo peaspetsialist Marju Keis.

Loe pikemalt ERRi portaalist.

0Shares