RMK istutab metsa masinaga

POSTIMEES.EE:

Juba paar nädalat müttab Eesti metsas uudne istutusmasin, mis teeb mõne minutiga ära inimeste mitme päeva töö, ja seda põhjanaabrite ametiühingu reeglite järgi.

“Ega meie pole midagi välja mõelnud, meie uus on soomlaste vana. Mina olen Soomes selliseid masinaid umbes 20 aastat vaadanud ja mõelnud, et meil võiks ka olla,” rääkis Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) Kirde metsakasvatusjuht Ilmar Paal. Pikalt eemalt imetletud istutusmasin jõudis nüüd Eesti metsadesse ja on siin juba paar nädalat Soome ametiühingu reeglite järgi tööd teinud.

Esmalt keerab masin mätta tagurpidi, tehes väikse künka, millesse istutab kaheaastase kuusetaime.

“Siin on veel arenguruumi, sest istutuskassett võiks suurem olla,” rääkis Paal Lääne-Virumaal Tudu metsas masinat tutvustades. Kogenud metsamehe sõnul tegi ta tootjale selle ettepaneku, et kassetti ei peaks nii tihti täitma, kuid jäi vaidluses kaotajaks.

“Soomes on ju kõik ametiühingus, ja ütlesid, et suurem ei tohi olla, sest juht peab pidama tunni aja sees kümme minutit pausi. Kui ta välja ronib ja taimi sisse paneb, siis see ongi tema paus,” rääkis Paal.

Välimuselt «Päästerobotite» animafilmi kangelast meenutav ja üle kõrgete kändude ümber minemata ukerdav masin on metsameeste sõnul parim lahendus liigniiske metsa uuendamiseks.

Loe edasi ja vaata pilte Postimehest.

 

0Shares