Noored Euroopa metsades finaalvõistlusel selgusid parimad noored metsandusetundjad

Gümnasistidele suunatud metsandusteemalise võistluse Noored Euroopa metsades eelvoorust võttis osa 179 kolmeliikmelist võistkonda ehk ligi 540 noort. Võistluse jooksul käsitleti teemasid säästvast metsade majandamisest, elurikkusest, metsade kaitsest, metsapoliitikast ja paljust muust. Eelvooru põhjal selgitati välja kümme parimat võistkonda, kes osalesid 17.-18. mail Luua Metsanduskoolis toimunud finaalvõistlusel. Finaali jõudsid võistkonnad Tartust, Tallinnast, Viljandist ja Läänemaalt.

Finaalis oli esindatud 7 kooli:

  • Hugo Treffneri Gümnaasium
  • EBS Gümnaasium
  • Viljandi Gümnaasium
  • Gustav Adolfi Gümnaasium
  • Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasium
  • Tallinna 21. kool
  • Läänemaa Ühisgümnaasium

Finaalvõistlus koosnes kolmest osast: metsarada, viktoriin ja videoülesanne. Umbes 7-kilomeetrise metsaraja jooksul pidid õpilased läbima 8 ülesannet – näiteks noorendiku tiheduse, kasvukohatüübi ja boniteedi määramine. Vajalikud olid ka teadmised ulukitest, lindudest, dendroloogiast, puuseentest ja metsaputukatest. Ühes ülesandes pandi proovile õpilaste nobedad näpud ehk aja peale vahetati mootorsae ketti.

Finaalvõistlusele eelnevalt koostas iga võistkond video teemal “Puit meie elus eile, täna ja homme”. Oodatud olid võistkondade originaalsed teemaarendused, mis vaatleksid, kuidas on puidu kui materjali roll inimeste igapäevaelus aja jooksul muutunud. Kuidas kasutasid puitu meie esivanemad? Kuidas kasutame seda meie täna? Milliseid võimalusi pakub puit kui taastuvmaterjal inimkonnale rohepöördelises maailmas järgneva 50 aasta jooksul? Videoülesande eesmärk oli suunata noori märkama, kui palju ja milliseid puidust tooteid ning teenuseid nad ise igapäevaselt kasutavad.

Esikoha pälvis Hugo Treffneri Gümnaasiumi võistkond “Kurjad kukeseened” koosseisus Gertrud Tõrra, Helena Rull ja Rasmus Sasi.

Võistlejaid hindasid võistluse käigus Eesti Maaülikooli metsakasvatuse ja metsaökoloogia õppetooli kaasprofessor Jürgen Aosaar ja nooremteadur Mikko Buht. Võistluste läbiviimisel abistasid Eesti Metsaüliõpilaste Seltsi ja Luua Metsanduskooli tudengid.

Vaata võistluste galeriid siit.

Tavaliselt järgneb riiklikule võistlusele ka üle-euroopaline finaal, kuid viimastel aastatel pole seda keeruliste (geo)poliitiliste olude tõttu toimunud.

Võistlust korraldab Eesti Metsaselts. Korraldajad tänavad suure osavõtu eest kõiki võistlejaid ja tublisid õpetajaid, kes innustasid õpilasi osalema!

0Shares