Raiespordi hooaja tippsündmuse võitis Janno Traks

30. Eesti meistrivõistlused raiespordis kulmineerusid võimsate tulemustega. Eesti meistritiitli profiklassis võitis Janno Traks, kogudes viie alaga 1647 punkti. Talle järgnesid vennad Peeter Mitt ja Markus Mitt. Naiste arvestuses võttis võidu Kristi Kübarsepp ja U24 võistlusklassis Ralf Elfenbein. 

Meistrivõistluste langetuse parim oli Markus Mitt profiklassis, naiste arvestuses Kristi Kübarsepp ja U24 klassis Ralf Elfenbein. Profiklassi punktitabel oli langetuse järel väga tihe, 10 punkti sees oli 8 meest. Platsialadele mõeldes tõotas tulle väge tihe õhtupoolik.

Võru keskväljakul toimunud võistlustel läks kohe põnevaks, ketivahetuse parimad tulemused on 10-11 sekundi ümber. Täpsussaagimine tõi Eesti rekordi, kui Luua Metsanduskooli õpetaja Janno Traks kogus 253 punkti. Võimas Eesti rekord sündis laasimises, kui aastaid vana tulemuse lõi ümber Helvis Koort, laasides 13,89 sekundiga.

„Pealtvaatajatele oli põnevust kindlasti lõpuni, ma polnud laasima minnes tippkonkurentsis ebaõnnestunud langetuse tõttu ja seepärast otsustasin laasimise teha täispangale. Kaotada polnud ju midagi, ainult võita” võttis Koort rekordi kokku. Ja võit tuli, 13,89 sekundit on maailmaklassi tulemus. Võrdluseks saab tuua, et hetkel kehtiv maailmarekord on 14 sekundit. Nüanss on aga see, et maailmarekordeid registreeritakse ainult maailmameistrivõistlustel, seepärast ei ole tegu ametliku maailmarekordiga.

Teiseks tulnud Peeter Mitil oli Eesti Meistritiitli nimel kõvasti ragistamist Janno Traksiga. Laasimise finaal tõotas põnevust viimase sentimeetrini, punktivahed olid väiksed ja sooritus tuli teha kindlapeale. Lõpuks tõigi Traksile võidu suurim stabiilsus. Mitt oli küll laasimises kiirem, aga mitte piisavalt võiduks. Traks tõigi esile võistluse kõrget taset ja tihedat konkurentsi. „Eesti sportlased teevad absoluutseid tipptulemusi, kui vaadata alade kaupa ja lõppjärjestust, siis konkurents tihe ja kõik pidid pingutama lõpuni,“ tõi Traks välja. „Eesti raiespordi tase on selgelt tõusuteel ja võimalus end võrrelda tugevate välisvõistlejatega kinnitas seda selgelt. Samuti annab see motivatsiooni edasi treenida.“

Juunioride konkurentsis võitis Ralf Elfenbein (Pajaka Puit OÜ) 1587 punktiga. Talle järgesid Robin Põld 1521 punktiga (H-Team) ja Mathias Tukk (Luua Metsanduskool) 1370 punktiga.

Naiste konkurentsis ei olnud vastast Kristi Kübarsepale (Team STIHL), kes teenis 1323 punkti. Talle järgnes Elika Suurmets (H-Team) ja Kaira Kurvits (IrisCorp).

Võistluse korraldaja Mart Kelgu sõnul pakkus esmakordselt õhtuse programmina toimunud võistlus palju emotsioone. “Raiespordivõistlused toimusid õhtuse spordishowna esmakordselt, kuna tegu on hea vaatemänguga, siis õhtune show annab sellele palju kaasa. See on hoopis teine vaib, kui hommikul-päeval toimuvatel võistlustel” lausus Kelk. “Oma osa kontseptsiooni muutuses oli ka selles, et tähistasime 30. Eesti meistrivõistlusi, väärikas vanus, mida tuleb väärikalt meeles pidada! Kindlasti on neid, kellele sobib hommikune start ja on neid, kes on õhtu inimesed, aga kui programmi hästi kombineerida, siis leiavad nii võistlejad kui pealtvaatajad mõnusa sümbioosi” võttis Kelk uuendused kokku.

Eesti meistrivõistlustel osales 34 raiesportlast Eestist, Lätist ja Leedust. Raiespordi hooaeg jätkub 7. juunil Järvseljal, kui toimub sarja kolmas etapp TOP10. Seal selguvad ühtlasi ka 54. Metsanduse kutsevõistluste raames Eesti parimate kutseoskustega metsamehed ja naised.

Kutsehariduse edendamine ja kutseõppe propageerimine on raievõistlustel kesksel kohal. Lisaks kindlasti ka ohutud töövõtted ja praktilised teadmised. Seetõttu on võistluste korraldamiseks partneriks Luua Metsanduskool. Võistlusi aitab rahastada Keskkonnainvesteeringute Keskus. Võistlustel kasutatav puitmaterjal on PEFC sertifikaadiga.

Eesti rekordi video: Helvis Koort on kaamerapoolne võistleja.

0Shares