Saaremaa hirvekaamera alustas 5. hooaega

RMK, hirvekaamera, eramets

RMK:

RMK hirvekaamera viies hooaeg Saaremaal läks taas käima. Kaamerapilti edastatakse samast paigast, nagu kõikidel eelnevatelgi aastatel. Fotol hetk hirvekaamera II hooajast.

Veebikaamera vahendusel saab hirvi jälgida 2014. aasta veebruarist ning aastate jooksul on söödaplatsil juhtunud nii mõndagi põnevat ja tavatut. Täna tulevad esmakordselt kaamera ette loodusemehed, kes aastate jooksul kaamera ja hirvede eest hoolt kandnud.

Zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt ning RMK jahindusspetsialist Uno Vait räägivad kell 14 algava pooltunni jooksul hirvede eluolust – aastaringist metsas, loomade pereelust, sarvedest ja sarvede vajalikkusest. Samuti pajatatakse aastate jooksul hirveplatsil juhtunud lugusid. RMK hirvekaamera otsepilti saab jälgida RMK loodusblogi lehelt.

“2015. aastal kaamera ette jäänud kummaline tumeda ja pika sassis karvkattega hirv oli lausa mõistatus. Koomiline hetk saabus aga siis, kui platsile jalutas “turbaniga” hirvepull, kelle sarvede ümber oli takerdunud paras pahmakas silopalli lehvivaid kiletükke. Kord lendas pasknäär hirve selga ja “sõitis” jupp aega rahulikult astuva pulli seljas,” meenutab Hunt.

Veider oli juhtum ärritunud hirvega, kes vihastas lombil ujuvate sinikaelpartide peale ja peletas neid järjest veesilma teise serva. Möödunud hooajal jäädvustas kaamerasilm hetke, mil kevadel üks hirv teisel jalaga sarve peast lõi.

Loe edasi RMK lehelt.

0Shares