Saemeeste mõõduvõtmistele xTREEm Cup 2017 sarjas saab kaasa elada kevadest sügiseni

Eesti Metsaselts:

Värske sarja nimi Xtreem Cup 2017 ühendab enda alla kolm traditsioonilist raievõistlust:

  • Maamessi raames toimuv Kevadkarikas 2017 – 20.-22. aprill
  • Eesti raiemeistrivõistlused 2017 – 10. juuni Rakvere
  • TOP 10 – 16. september Palamuse

Traditsiooniks on saanud, et Kevadkarikas toimub igal kevadel Maamessi ajal Tartus. Varakevadine võistlus on esimeseks jõukatsumiseks peale töökat talve. Võistlused on saanud suure publikumenu osaliseks ja on kindlasti üks messi olulisi osasid. Tavaks on ka saanud, et võistlused on rahvusvahelised, alati on osalemas meie lähinaabrid Lätist, Leedust ja Soomest ning kaugemad Valgevenest ja Rootsist. Sel aastal on toimub Kevadkarikas juba 22. korda. Pealtvaatajatele pakub kindlasti põnevust puude langetamine, kus võimalik jälgida reaalset 12 meetrise puu langetust ja sellega tiku tabamist.  

Eesti meistrivõistlused ja TOP 10 toimuvad igal aastal erinevas Eesti linnas. Sellega on eesmärgiks võetud metsanduse ja kutsehariduse laialdasem tutvustamine. Ühelt poolt on tegemist igapäevase metsatööga, aga teisalt on see sport ja sport on show. See aga pakub kõige rohkem huvi pealtvaatajatele. Mõlemad võistlused on rahvusvahelised ja osalejate rohked, kohal on Eesti ja lähiriikide paremik.

Raiespordis korraldatakse ka maailmameistrivõistlusi. Need toimuvad iga kahe aasta tagant ja nii on ka võistlustsükkel ehk MM’i valiktsükkel samuti kahe aasta pikkune. Meeskond koosneb neljast liikmest, kolm täiskasvanut ning üks juunior. MM’il Eestit esindada on võimalik kolmel parimal täiskasvanul ning ühel parimal juunioril. Edetabel pannakse kokku valiktsükli jooksul toimunud võistluste tulemustest. Maaimameistrivõistlustelt on toodud igat värvi medaleid – nii alavõite kui üldvõite. 2016. aastal Poolas toimunud 32. MMilt tuli Eesti esinumber Taavi Ehrpais koju kuldse medaliga, mille ta võitis täpsussaagimises – Eesti saemehed on maailma tipus!

0Shares