Viimastel nädalatel on sagenenud otsasõidud metsloomadele

If Kindlustus teatab oma pressiteates, et viimastel nädalatel on sagenenud metsloomadele otsasõidud. Sügis on põtrade ja hirvede jooksu- ja jahihooaeg ning seepärast tasub autojuhtidel eriti asulavälistel teedel tavapärasest tähelepanelikum olla.

If Kindlustuse kahjukäsitluse osakonnajuhi Taavi Kiibuse sõnul ei sõltu sellised õnnetused sageli autojuhi oskustest, enamasti ei jõuta lihtsalt reageerida. Hirve või põdraga kohtumist teel ei ole võimalik ette ennustada, kuid autojuht saab liiklusmärke jälgides, tähelepanelikkuse ja õige kiirusevalikuga seda ohtu vähendada.

Tänavu on If Kindlustuses metsloomadele otsasõite registreeritud 617 korral, mille eest kaskokindlustuse hüvitised ulatuvad 1,3 miljoni euroni. Keskmine metsloomaga kokkupõrke kaskokahju on 2174 eurot. Selle aasta suurim If Kindlustuses hüvitatud metsloomaga kokkupõrke sõidukikahju küündib 22 115 euroni.

Enim on sel aastal metsloomad autodele ette sattunud Harjumaal (122 korral), Tartumaal (78 korral), Saaremaal (74 korral) ja Pärnumaal (67 korral). Kõige vähem metsloomadega kokkupõrkeid on registreeritud Järvamaal (51 kahju) ja Hiiumaal (39 kahju).

Möödunud aastal andsid Ifi kliendid teada kokku 833 metsloomaga seotud kaskokindlustuse kahjujuhtumist.

Mida teha pärast metsloomale otsasõitu?

  1. Lülita sisse sõiduki ohutuled ja hinda olukorda.
  2. Kui avariis said viga inimesed, helista abi saamiseks hädaabinumbrile 112.
  3. Kokkupõrke järjel teavita Keskkonnainspektsiooni numbril 1313 vigastatud või hukkunud loomast, samuti metsa põgenenud suurulukist, kes võib tegelikult ikkagi vigastatud olla.
  4. Kui sõiduk sai kahjustada, fikseeri juhtum politseis, helistades numbril 112.
  5. Võimalusel pildista sündmuskohta, et hilisemat asjaajamist lihtsustada.
  6. Teavita oma kindlustusseltsi kahjust.
0Shares