Seakatk ja kärntõbi möllavad metsas endiselt, kuid loomi on järjest rohkem

Eesti Päevaleht:

Põtrade, kitsede ja punahirvede arvukus on tõusnud liiga suureks ning nad kahjustavad majandustegevust.

Eesti metsade suuremate loomade käsi käib üldiselt hästi. Tingimused on olnud ulukitele soodsad ja paljude loomaliikide arvukus on kasvutrendis või püsinud stabiilsena.

Möödunud talv üllatas küll kohati kõvade miinuskraadidega, kuid üldiselt oli õhutemperatuur normi piires ja võrreldes kolme eelmise talvega oli lumikate maas pikemalt. Küllaltki pehme ja tagasihoidliku paksusega lumevaip oli soodne paljudele loomadele.

„Madalast temperatuurist ja toidupuudusest tingitud isendite looduslik suremus jäi madalaks ja isendite konditsioon sigimisperioodi alguseks heaks. Neist asjaoludest tingituna võib käesoleval aastal oodata mitme liigi puhul taas head juurdekasvumäära,” kirjutas keskkonnaagentuur värskelt avaldatud ulukiseire aruandes.

Samal ajal kostub metsast ka kurvemaid uudiseid. Metssigade arvukus on suure sigade Aafrika katku suremuse ja intensiivse küttimise tõttu kukkunud väga madalale. Põtrade, punahirvede ja metskitsede arvukus on aga kasvanud nii suureks, et nende hulka tuleb juba piirama hakata. Laialt levib ka kärntõbi, mis räsib hunte, rebaseid, kährikuid, šaakaleid ja teisi.

Loe edasi Eesti Päevalehest.

Keskkonnaagentuuri aruandega ulukiasurkondade seisundi kohta saad tutvuda SIIN.

0Shares