Seatakse tööstuspoliitika prioriteete

Tööstusuudised.ee:

Sel nädalal kohtus esimest korda tööstuspoliitika ekspertkogu, kes hakkab Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi eestvedamisel koordineerima tööstuspoliitika tulevikutegevusi ning nende täitmist.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo selgitas, et tööstuspoliitika roheline raamat annab tööstussektorile ja poliitikakujundajatele kätte teekaardi, millises suunas edasi liikuda, kuid sellest üksi ei piisa, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

„Vaja on ka konkreetseid tegevusi ning selleks, et tagada nende edukas ellu viimine, peavad saama kaasa rääkida ka tööstusettevõtjad ise,“ ütles Palo.

Ta lisas, et ekspertkogu koosseisu puhul on järgitud põhimõtet, et sinna kuuluksid lisaks ministeeriumite esindajatele kindlasti ettevõtjad, sest ainult nemad tunnetavad kõige paremini, millised on tööstussektori vajadused ning milliseid lahendusi saab rakendada.

Minister ütles, et kui tahame konkureerida teiste riikidega, peab kasvama hakkama Eesti majanduse tootlikkus. Ettevõtlussektori keskmine lisandväärtus on 69 protsenti Euroopa Liidu keskmisest, töötlevas tööstuses on see näitaja 54 protsenti – nende näitajatega on Eesti EL-is 24.-25. kohal.

„Meie eesmärk on, et Eesti tööstussektori lisandväärtus jõuaks EL-i keskmisele tasemele vähemalt aastaks 2030. Selle saavutamiseks peavad erasektor ja riik koostöös kõvasti pingutama,” märkis Palo.

Loe edasi Tööstusuudiste lehelt.

0Shares