Seenetargad räägivad, kas praegu üldse tasub metsa minna

seen; puravik

Tänavune seeneaasta on teadjate sõnul keskpärane – kui suve jooksul tulid seened vahelduva eduga välja, siis üpris tühjaks on metsaalused jäänud alles nüüd, viimase kuiva nädala järel, kirjutab Maaleht.

Bioloog ja seenesõber Tõnu Ploompuu teab pärast teisipäeva ennelõunal Harjumaa metsades tehtud tiiru rääkida, et kui erinevaid seeneliike leidus päris palju, siis enamasti olid liigid, mida tavaliselt võib korraga ühes paigas kasvada kümneid või sadu, seekord esindatud vaid üksikult.

“Praegu julgen küll öelda, et järgmiseks nädalavahetuseks ei maksa seeneleminekut planeerida,” kommenteeris Ploompuu. Tõnu Ploompuu hinnangul peaks seened taas metsa alla tooma, küll mõnevõrra hiljem kui tavaliselt, soe vihm, mida sajab nädala jooksul alla vähemalt veerandi kuu normi.

Kui nüüd veel pikalt kuiva peab, siis tänavu Tõnu Ploompuu arvates õiget riisika-aastat ei tulegi.

Hea aeg on aga just praegu minna metsa pohlale. Pohli ehk palukaid on tänavu meie okaspuumetsades palju, kergesti võib leida kohti, kus metsaalune lausa punetab. Lootusetult hilja pole veel ka mustika korjamiseks, siin-seal tuleb kindlasti ette ka selle tõmmu marja lähedase sugulase sinika marju täis puhmaid.

Loe pikemalt Maalehest.

 

0Shares