Soe talv takistab metsavarumist

eramets, harvester, metsa majandamine

Kui tavaliselt alustavad metsamehed metsa ülestöötamist juba novembris, siis tänavuse sooja ja lumeta talvega pole puiduvarujad metsa veel saanudki, vahendab ERRi uudisteportaal.

Riigimetsa majandamise keskus (RMK) loodab siiski kõik oma lepingukohustused täita, kuid puidunappus võib hakata kergitama küttepuude hinda.

“Kui oleks mingi lootus ja ilmaprognoos näitaks, et jaanuari lõpuski külmaks läheb, siis jõuaks ikka ehk mõne kuuga midagi toimetada, aga see on küll selline lootusetu tunne, et keegi ei luba ka. See on kõige õudsam stsenaarium kui ka veebruiaris ei tule miinuskraade,” rääkis Raplamaa metsakasvataja, Vardi metsaühistu juhatuse esimees Taavi Ehrpais. Tema on üks neist kutselistest metsameestest, kes pole tänavusel talvel veel puitu varuda saanud.

Ehrpais lisab, et kuna puidu kokkuostuhinnad metsa raiumist tänavu ei toeta, vähendas ta ka plaanitavat raiemahtu, kuid ka loodetud 30 000 tihumeetri raiumine käib sellise ilmaga üle jõu.

RMK plaanib tänavu üles töötada kuni 3,9 miljonit tihumeetrit puitu ja nagu RMK metsamajandusosakonna juhataja Olavi Andres kinnitab, ettevõte täidab kõik oma lepingulised kohutsused.

“Oleme aastate jooksul väga palju investeerinud oma metsateedesse ja tänu sellele on meil teiste metsameeste ees kerge eelis. Aga kindlasti see talv mingi jälje jätab,” tõdes Andres.

Loe uudist täismahus ERRi portaalist.

 

0Shares