Soomlased kavandavad suurt tselluloositehast

eksport, paberipuu, peenpalk

Soomlased planeerivad Kemisse ehitada ühe Euroopa suurima tselluloositehase, kirjutab Postimees.

Veidi enam kui aasta pärast hiiglasliku Äänekoski tselluloositehase töölepanekut plaanivad soomlased juba järgmist, veel suuremat. Metsatööstuskontsern Metsä Group, kes investeeris hiljuti Eestisse 55 miljonit eurot, ehitades Pärnu vineeritehase, plaanib Põhja-Soome Kemisse hiiglaslikku tselluloositehast, millest saab üks Euroopa suurimaid.

Investeeringu suuruseks planeeritakse ligikaudu 1,7 miljardit eurot ning see ehitatakse praegu töötava Kemi tselluloositehase asemele. Peale tselluloosi hakatakse seal valmistama veel mitmesuguseid biotooteid.

Lõppotsus projekti rahastamise kohta pole veel tehtud, aga ettevõte teatas reedel, et projekteerimist on hakatud juba plaanima. Otsus investeerimise kohta tehakse kõige varem järgmise aasta suvel. «Loomulikult oleme tõsiselt asja juures,» kinnitas Metsä Groupi tegevjuht Ilkka Hämälä.

Uus tehas on suurem kui 2017. aastal valminud Metsä Groupi Äänekoski tselluloositehas ja ettevõtte sõnul on see kõigi aegade suurim investeering metsatööstusesse. Uue tehase toodangumaht tuleb 1,5 miljonit tonni; võrdluseks: Äänekoski tehas toodab 1,3 miljonit tonni tselluloosi aastas. Metsä usub, et toodangule on nõudlus olemas, eriti Aasias.

Ettevõtte sõnul hakkab tehases endas töötama 250 inimest ning kogu väärtuse loomise ahelas saab tööd veel 2500 inimest, mis tähendab, et juurde luuakse umbes 1500 töökohta.

Loe edasi Postimehest.

0Shares