Surju koolipoisid viisid pesakastid metsa

metsaühistu, eramets. pesakastid

Warning: Undefined variable $order in /data01/virt38646/domeenid/www.eramets.ee/htdocs/current/public/wp-content/themes/eramets2017/functions.php on line 981

Pärnu Postimees:

Surju kooli õpilased panid vastlapäeval kodumetsa õpperaja äärde 25 pesakasti, mille poisid valmistasid tööõpetuse tunnis õpetaja Raivo Tõnissoni juhendamisel.

Ettevõtmine on Surju koolipere panus erametsaliidu algatatud “Eesti 100×100 pesakasti erametsa”, mida toetavad kohalikud metsaühistud, kõnealusel juhul MTÜ Ühinenud Metsaomanikud.

Üle poole kilomeetri pikkune koolimetsa õpperada valmis samuti Ühinenud Metsaomanike, Surju valla ja kooli koostöös. Halduspiiride muutmise järel jääb see Saarde valda.

“Rada on planeeritud nii, et selle ääres on võimalik vaadata mitmekesist metsakooslust, eri vanusega metsa, puuliike, taimi, seeni,” tutvustas Ühinenud Metsaomanike juhatuse esimees Kadri-Aija Viik. “Metsa õppeklassi rajamisel on see esimene etapp, kui saame raha, teeme istekohad ja katusealuse, mille projekt on tehtud.”

Koduriigi suurjuubeli heaks panid esimestena enda meisterdatud 28 pesakasti 1. veebruaril salu- ja sinitihastele ja must-kärbsenäppidele üles Pärnu Sütevaka­ humanitaargümnaasiumi õpilased.

Järgmisena panevad 75 pesakasti kevade alguse päeval meie sulissõpradele üles Kilingi-Nõmme gümnaasiumi õpilased. Algatuses on oma osa OÜ Metsagrupil, mis toetab pesakastiehitajaid vajaliku materjaliga.

Kampaania “Eesti 100 x 100 pesakasti erametsa” algataja on Eesti Erametsaliit. Kokku soovitakse selle aasta jooksul koolide, metsaühistute ja erinevate ettevõtete koostöös metsadesse viia 10 tuhat pesakasti.

Kampaania edenemist saab jälgida ka erametsaliidu Facebooki grupis.

Vaata ka Ühinenud Metsaomanike galeriid kooliõpilased metsaskäigust:

0Shares