Taavi Ehrpais: Sellel aastal saavad suuremat tähelepanu hooldusraied

Metsamajandusuudised.ee uuris sektori arvamusliidritelt, kuidas ja millisena nad näevad tänavust metsa-aastat ja palus neil välja tuua oluliseima, mis nende ettevõtmisi mõjutab.

Vardi Metsaühistu juhatuse esimees Taavi Ehrpais kommenteeris Metsamajandusuudistele, et kui metsaomanikul on võimalik mõningaid raieid sooja talve tõttu edasi lükata, siis metsa ülestöötajatel ja tööstusel on eriti raske.
Hea näide on Vardi Metsaühistu suurim koostööpartner, kes lõpetas selle aasta esimestel päevadel meile igasuguse teenuse pakkumise, koondades pea kümme töötajat ja müües maha kogu tehnikapargi.

Ehrpaisi sõnul saavad sellel aastal kindlasti suuremat tähelepanu hooldusraied. Neid ei saa edasi lükata ja nendega tegelemiseks on veidi rohkem ressursse, kui eelmistel aastatel. Hea on näha, et metsa tuleb tagasi väiksem tehnika, millega on võimalik kvaliteetselt hooldusraieid teostada.

Loe Metsamajandusuudised.ee’st, mida arvab Ehrpais mitmel poole Euroopas muret tekitavatest kooreüraskitest, kuidas on jahimehed saanud hakkama neile pandud kohustustega ja kuidas peaksime vastu seisma arutule raadamisele.

0Shares