Täiskasvanud õppija on motiveeritud koolilaps!

luua metsanduskool

Luua Metsanduskool:

Detsembrikuu seitsmendal päeval oli Luua metsanduskoolis taas pereheitmine – lõpetasid metsamasinaoperaatorid, metsandusspetsialistid, puittaimede hindajad (meisterarborist) ja maastikuehitajad. Eriliseks tegi lõpetamise see, et tegu oli vaid täiskasvanud õppijatega ja pea kõigil lõpetajatel on olemas õpitud erialaga seonduv töökoht.

„Seotus kutsetööga on kindlasti oluline motivaator õppe lõpetamiseks,“ sõnas Luua metsanduskooli direktor Haana Zuba-Reinsalu aktusekõnes. Direktor rõhutas ka pere ja töökoha toetust, milleta täiskasvanuna õppimine on väga raske.

Sama kinnitas ka kutsetunnistusega forvarderioperaator Alar Kõll, kes varasemalt on luua metsanduskoolis õppinud ka harvesterioperaatoriks. Kõll töötab metsamasinate peal juba aastast 1997, metsanduses on tal staaži veel paari aasta jagu rohkem. „Eks see täiskasvanuna õppimine tähendab, et kusagilt tuleb järgi anda. Aga praegu võib küll tunnistada, et kool sai läbi ja töökoht on ka alles,“ muigas mees. Õppimist peab ta aga igati kasulikuks. „Metsamasinatel töötan ma juba pikalt, aga kool annab juurde sellise suure pildi. Endale kasulik ja tööd aitab ka paremini teha,“ kinnitas Kõll.

Metsamasina operaatorite kursusejuhataja Meelis Kall lisas, et täiskasvanud õppija on reeglina väga motiveeritud. „Tööandjatelt olen kuulnud, et parimad õppurid on ka väga hinnatud töömehed. Nii et seos on igati olemas. Aga alahinnata ei tohi ka täiskasvanud õppijate panust koolile. Väga väärtuslik on nende tagasiside õppeprotsessi ja õpitu kohta. Kogume seda regulaarselt, nii kirjalikult kui ka õppijatega suheldes. Nende märkused võtame arvesse ja võimalusel kasutame neid õppeprotsessi parendamiseks. Kahepoolselt – kool ja õppija – muudame õppetöö veelgi paremaks ja tõhusamaks,“ kinnitas Kall.

Lõpuaktusi toimub Luua metsanduskoolis õppeaasta jooksul mitmeid. Järgmine pereheitmine on koolis ees juba paari kuu pärast – veebruaris lõpetavad arboristid ja puukoolimajanduse eriala õpilased.

0Shares