Terevisioon olukorrast metsas

metsatööstus

Tänahommikuses Terevisioonis oli külas Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu (EMPL) tegevjuht Henrik Välja, kes rääkis olukorrast Eesti metsades.

Paar nädalat tagasi kuulutasid Eesti Erametsaliit ja EMPL metsades välja eriolukorra seoses erakordselt suure sademete hulgaga. Eriliselt märgades oludes metsatööde tegemine ei ole liitude hinnangul looduskeskkonna suhtes vastutustundlik ja läheb vastuollu metsanduse hea tavaga.

Teatele järgnes metsameestele kaua oodatud külmalaine, mis muutis olukorra oluliselt paremaks. Samas rõhutas Välja hommikuprogrammis, et erakorraliste ilmastikutingimuste mõju saab kindlasti olema pikem ning seda võib tunnetada veel ka aasta teises pooles.

Terevisioon küsis kommentaari ka AS Toftan juhilt Martin Arulalt, kes tunnistas, et kriis mõjutas nende ettevõtte tööd oluliselt. Eriti olukorras, kus alles mullu kevadel avati uus tehas.

Arula hinnangul jäi eelmisel aastal umbes 20% plaanilisest toodangust tegemata, samuti jäi kasutamata hulk töötunde. Ettevõtte majanduslikku kahju võrreldes planeerituga hindas Arula umbes 2 miljonile eurole. Sellest pool on siiski põhjustatud palgi hinnatõusust.

Nüüd on aeg ettevõtetel otsida meetodeid, kuidas tulevikus sarnaseid riske maandada.

Vaata intervjuud Terevisioonist.

 

0Shares