Toetust hooldusraiete tegemiseks saab taotleda alates 30. maist

Pilt puudub

SA ERAMETSAKESKUS:

RMK valgustusErametsakeskus võtab alates esmaspäevast, 30. maist vastu Metsameetme toetuse taotlusi (metsaala arengu ja metsade elujõulisuse parandamise investeeringutoetus). Toetuse abil saab taastada kahjustatud metsa ja teha vajalikke hooldusraieid. Taotlusvoor kestab kuni 15. juunini.

Metsameetme toetusraha jagatakse esimeses järjekorras neile, kes peavad toime tulema ulatuslike metsakahjustustega. Järgmised prioriteetsed tegevused on hooldusraie, metsapuude taimehaiguse ja –kahjustuse ennetamine ning ulukikahjustuste ennetamine.

Töödega võib alustada juba järgmisel päeval pärast toetustaotluse esitamist. Loodusõnnetuse või tulekahju korral võivad kahjustused olla kõrvaldatud ja mets taastatud taotluse esitamisele eelneval aastal.

Metsameetme toetuste taotlemisel on tänavu mõned muudatused:
•    metsatehnikale saab toetust taotleda ainult metsaühistu
•    aia rajamiseks enam toetust taotleda ei saa
•    juriidilise isiku (mikroettevõtja) majandusaasta aruanne peab olema äriregistrist kättesaadav
•    metsaühistu võib maksetaotluse esitada kuni neljas osas (kehtib ka 2015. a vooru osas)
•    juriidiline isik esitab taotluse e-PRIAs (alates 2017.a kehtib see ka metsaühistutele)

Täpsema info toetuse taotlemise tingimuste kohta leiate erametsaportaalist.

Toetustaotluse saab kõige kiiremini ja mugavamalt esitada e-PRIAs (epria.pria.ee/epria). Elektroonilise taotluse allkirjastamiseks on vajalikud ID-kaart, ID-kaardi lugeja ja PIN-koodid või Mobiil-ID. Täpsema juhendi leiate aadressilt https://www.eramets.ee/toetused/e-teenused/.

Erametsakeskus loosib e-PRIA kaudu (epria.pria.ee) Metsameetme toetuse taotluse esitanute vahel välja viis Intenso 5000 mAh mahutavusega akupanka (mobiilne laadija nutiseadmetele).

Metsaomanikel, kes vajavad abi toetustaotluse täitmisel ja kel endal metsanduse vallas teadmisi napib, tasub töid kavandades pöörduda kohalikku metsaühistusse; kontaktid leiate erametsaportaalist: https://www.eramets.ee/uhiselt-tegutsedes/maakonniti/

Lisainfo: e-posti teel metsameede@eramets.ee, telefonidel 683 6065, 673 6034 ja SA Erametsakeskus kontoris (Mustamäe tee 50, 10621 Tallinn).

0Shares