Tuhu matkaraja uus vaatetorn kannab nime Trepp

eramets, puitarhitektuur, RMK, vaatetorn

ERR.EE:

Pärnumaal, Tuhu matkaraja alguses avati uus vaatetorn, mis on juba viies riigimetsa majandamise keskuse (RMK) ja Eesti Kunstiakadeemia (EKA) sisearhitektuuri tudengite koostöös valminud loodusehitis.

Tegu on trepikujulise vaatetorniga, mis annab loodusvaatlejaile võimaluse rabamaastikku kõrgemalt nautida, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Tuhu rabade ja soode keskel paiknev vaatetorn Trepp on ehitatud täpselt endise vaatetorni asukohta. Trepi projekteerisid ja ehitasid EKA sisearhitektuuri esimese kursuse tudengid.

Idee ehitada just selline trepikujuline torn sündis jaanuaris, kui kogu kursusega asukohta üle vaatamas käidi.

“Mõtte saime, kui üks minu kursakaaslane käis ringi A4 paberilehega Ja mõte tekkis kalibreerimisest ehk siis see paberileht on täpselt selline, nagu selle ümbrus on. Ehk siis kui ilm on halb, siis see paberileht näeb ka halb välja, ja kui on hea ilm, siis see paberileht näeb ka hea välja,” selgitas EKA sisearhitektuuri tudeng Kirke Kalamets.

Viie meetri kõrgune vaatetorn on ehitatud lehisest. See on kaetud läbikumava PVC-kangaga, mis on ilmastikukindel ja meenutab välimuselt paberilehte.

Ornitoloog Olavi Vainu kutsus inimesi Tuhu vaatetorni aprilli lõpus, kui varahommikuti saab nautida metsiste ja tetrede mängu, kuid miks mitte minna ka talveööl huntide ulgumist kuulama. Vaatetorni ehitanud tudengitel õnnestus näiteks karugi näha.

Loe täpsemalt SIIT.

Vaata ka Aktuaalse Kaamera uudislõiku:

0Shares