Tuleohutu elektriliini hind oli 30 hektarit metsa

metsatulekahju

Saarde valla Oissaare küla metsapõleng sai esialgsetel andmetel alguse elektriliinidest, kirjutab Pärnu Postimees.

Ligemale 30hektarilise ala täielikule kustutamisele kulus pea neli ja pool päeva. Külaelanike mure ja hirm aga püsib: traadid olevat vanad ja veninud, suurema tuule korral lendab sädemeid nelja ilmakaarde.

Ülemöödunud pühapäeval toimunud põleng Saarde vallas jäi kahe küla, Oissaare ja Kanaküla piirimaile. Mõlemat läbib paljasjuhtmeline keskpingeliin. 2017. aastal vahetati mastid välja uute vastu, kuid juhtmed on endiselt paljad ehk tuule käes loperdavad pinge all isolatsioonita traadid.

Ümberkaudsed elanikud on sealsete liinide seisukorra ja olemuse pärast südant valutanud tegelikult juba aastaid. Elektrifirma tähelepanugi on probleemile juhitud. Paarikümne elanikuga Oissaarest mõne kilomeetri kaugusele jääva Reinse küla elanik Ülo Vahul teab rääkida, et see oli sealkandis juba kolmas põleng, mis alguse saanud traatide alt. Aastaid tagasi pandi elektrifirmale ette tuua koorem liiva ja muuta vähemalt sealne lahklülitialune maapind tuleohutuks. Seda ei ole tehtud.

Kohaliku mehe Elmut Kööseli sõnutsi on liinil igal aastal hulganisti katkestusi, pinevaim aeg aga olevatki just kevad, kui kulu sütib kergesti. “Kõige suurem hirm seisneb selles, et meil on majad ümberringi. Kui kedagi ei juhtu olema kodus, siis lähevad kõik tuleroaks,” märkis ta. Talle ei mahu pähe, miks paar aastat tagasi vahetati välja üksnes postid, kuid elektritraadid jäeti vanad. “Hoiti kokku, aga inimesed kannatavad selle all.”

Loe pikemalt Pärnu Postimehest.

0Shares