Tule Arvamusfestivalile metsa teemadel kaasa rääkima

Arvamusfestival toimub 11.-12. augustil 2023 Paides. Sel aastal on festivalil esmakordselt avatud eraldi metsa ala, kus toimub kahel päeval palju põnevaid arutelusid. Reedel, 11. augustil kell 16 ootame kõiki metsa alale arutlema teemal “Milliseid tulevikumetsi peaksime täna rajama?”

Pool Eestimaa pinnast on kaetud metsaga ning omakorda pool sellest on eraomanduses. Seega on erametsaomanikel väga oluline roll meie tulevikumetsade kujundamisel, et ka tulevastel põlvedel oleks väärtuslikku metsa. Otsime vastuseid küsimustele kuidas mõjutavad kliimamuutused istutatavate puude valikut, kui pika vaatega üldse peaks metsaomanik otsuseid tegema ja milline näeb meie mets välja järgmisel sajandil?

Küsisime meie metsaosakonna juhilt Gunnar Reinapult miks tasub kindlasti tulla tulevikumetsade arutelu kuulama?

“Oleme fakti ees, et midagi peab muutma ning päris vana rada pidi enam edasi ei saa. Järgmistel aastakümnetel tuleb üksteise kogemusi ja teadlaste tarkust arvesse võttes teha valikuid, millele meie vanaisad veel ei pidanud mõtlema. Kiired kliimamuutused ja selle tagajärjed nagu põuased suved, pehmed talved, üraskikahjustuste laialdane levik jms puudutavad kõiki metsaomanikke ja me peaksime juba praegu rohkem mõtlema ja rääkima, millised kooslused, puuliigid ning ka majandamisvõtted sobituks muutuvasse pilti.”

Sel teemal mõtisklevad Gunnar Reinapu (KIKi metsaosakonna juht), Meelis Seedre (Kliimaministeeriumi metsaosakonna juhataja), Kadri-Aija Viik (Ühinenud Metsaomanikud juhatuse esimees), Tõnu Juhanson (erametsaomanik), Marek Metslaid (Eesti Maaülikooli metsanduse ja inseneeria instituudi direktor, PhD). Arutelu juhib kommunikatsiooniekspert Urmas Vaino.

 

KIK korraldab sel aastal ka teise arutelu. Reedel, 11. augustil kell 14 ootame kõiki huvilisi rohelise tuleviku alale kaasa rääkima teemal “Roheenergia tegelik hind ja mõju”. Vestlust juhib KIKi juhataja Andrus Treier.

Kas praeguste ressursside, ringmajanduslike võtete ja tehnoloogiatega on võimalik taastuvenergiale üle minna? Või on sellega tekkiv keskkonnamõju suurem võrreldes tänaste taastumatute alternatiivide juurde jäämisega? Tegelikult on lahendused olemas. Avame vaatenurki rohetehnoloogiate potentsiaalidest ning toome võrdluseks olemasolevate taastumatute tehnoloogiate keskkonnamõju ja ressursikasutuse.

Sel teemal arutlevad Maive Rute (Euroopa Komisjoni siseturu, tööstuse ja ettevõtluse peadirektoraadi peadirektori asetäitja), Jaanus Purga (Rohetiiger majandustoimkonna vedaja), Ove Oll (Tartu Ülikooli füüsikalise keemia teadur), Martin Kruus (Sunly kaasasutaja).

Lisaks osaleb KIKi arengu- ja koostöökoja juht Helen Sulg laupäeval, 12. augustil kell 12 rohelise tuleviku alal Fashion Revolutsion Eesti korraldatavas arutelus “Kiirmoe reformimine – Euroopa Liit kiusab tarbijaid või päästab keskkonda?”.

Festivalile sissepääs on tasuta! Arvamusfestivali kava leiad siit.

Tule kuulama ja kaasa rääkima!

 

Kohtumiseni Arvamusfestivalil!

 

0Shares