Uued piirangud kehtivad ka looduses liikumise kohta

eramets-metsamatk

Riigis välja kuulutatud eriolukorra tõttu tuleb tähelepanelik olla ka looduses liikudes – väldi rahvarohkeid matkaradu ja hoia distantsi teiste liikujatega.

25. märtsist hakkavad kehtima uued piirangud, mille järgi tuleb avalikus kohas, näiteks välised mängu- ja spordiväljakud, rannad, promenaadid, tervise- ja matkarajad, ja siseruumis (välja arvatud kodus) hoida teiste inimestega vähemalt kaks meetrit vahet. Avalikus kohas tohib koos viibida kuni kaks inimest. Piirang ei kehti koos viibivatele ja liikuvatele peredele ning avalike ülesannete täitmisel, teatas valitsus.

Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) on juba varasemalt kommenteerinud, et looduses liikumine on muutunud viimase nädala jooksul väga populaarseks ja kutsunud inimesi üles juba liigselt ülerahvastatud terviseradasid vältima.

„Riigimetsa matkarajad on viimastel päevadel osutunud looduses liikujate seas väga populaarseks. Kahtlemata on looduses liikumine väga hea võimalus hoida värskes õhus tervist ja tugevdada immuunsüsteemi. Küll aga tasub koroonaviiruse leviku tõkestamiseks meeles pidada, et radadel liikudes tuleb hoida distantsi teiste inimestega ning järgida kohapealseid suunaviitasid, et vähendada vastutulevate inimeste hulka,“ lausus Marge Rammo, RMK külastuskorralduse osakonna juhataja.

RMK-l on üle Eesti looduses sadu külastusobjekte, seega on riigimetsas ruumi kõigile, tuleb vaid külastatavust hajutada.

Suurte rahvahulkade ühte piirkonda koondumise ja sellega kaasneva nakkusohu vähendamiseks tuleb vältida ülipopulaarseid külastusobjekte nagu Viru raba ja Keila-Joa park ning avastada vähemtuntud radu.

Kindlasti tuleb jälgida, et looduses rännates ei jäetaks endast maha taskurätikuid, joogitopse, toidunõusid jmt, mida loodusesse on kaasa võetud ning mis teisi inimesi ja keskkonda võivad ohustada.

0Shares