Valgamaa Metsaühistu tähistas sünnipäeva

Eramets-mannik-metsamaa-investeering-rmk

Metsauhistu.ee:

4. veebruaril 2003. aastal kogunes seitse Valgamaa metsaomanikku, et alustada metsaühistu tegevust. Tookordse nimega Valgamaa Erametsaühingust on viieteist aastaga kasvanud Eesti üks tegusamaid metsaühistuid. 2016. aasta alguses toimus ka liitumine Metsaühistu perega ning Valgamaa Erametsaühing jätkab Valgamaa Metsaühistu nime all oma edukat tegevust.

Valgamaa Metsaühistu juhatuse liikme Atso Adsoni sõnul on ühistu areng toimunud ühtlaselt. “Meie keskmine erametsaomanik on üsna väikese metsaomandiga. Üksi jääks ta majandamisega hätta, kõiki töid ise teha või korraldada ta ei jõua. Siinkohal tulebki appi ühistu. Meie pakume talle täisteenust- nõustamine, toetuste saamine, maapinna ettevalmistamine, taimede hankimine, hooldus, raietööde korraldamine, puidu müük. Käime ka metsaomanikele nii-öelda peale, et nad ikka oma metsi hooldaksid, teeksid õigel ajal hooldusraideid ja muid vajalikke töid, See on puhtalt järjepidevuse tekitamine, et metsaga tegeldaks ja inimestel säiliks metsaga side,” tutvustab Atso Adson Valgamaa Metsaühistu igapäevatööd.

Valgamaa Metsaühistu töös on esikohal usaldus ja usaldusväärsus. “Metsaomanikku ei tohi kunagi petta,” räägib Adson. “Vahel tähendab see ka tema jaoks ebameeldiva jutu rääkimist. Näiteks et kui on midagi müüdud, tuleb ka maksud maksta. Või et vajadusel tuleb kulutada ka uue metsa rajamisele. Aga samas võib inimene olla ka kindel – ühistu puhul on tihumeeter alati tihumeeter ja ei muutu pärast null-komaks,” selgitab Adson.

Loe edasi Metsaühistu lehelt.

0Shares