Valitsus: üleüldine kevadine raierahu Eesti metsades piirab väikeomanikku

BNS:

Valitsus ei toetanud kolmapäeval Isamaa ja Res Publica Liitu kuuluva minister Marko Pomerantsi juhitava keskkonnaministeeriumi ettepanekul eelnõu, mis keelaks erametsades kevadisel loomade sigimisperioodil raietööd ja metsa väljaveo.

Kevad-suvise raiekeelu kehtestamine võib metsaomanikele, eelkõige just väikeomanikele, olla väga piirav ning keskkonnaministeerium tegi valitsusele ettepaneku eelnõu mitte toetada, teatas valitsuse pressiesindaja kolmapäeval BNS-ile.

Metsaseaduse sellekohase muutmise eelnõu  algatas Eesti Konservatiivne Rahvaerakonna riigikogu fraktsioon. Eelnõu kohaselt tuleks keelata metsaraie ja metsa väljavedu 15. aprillist 15. juunin loomastiku kaitseks nende sigimisperioodil.

Riigimetsa Majandamise Keskus on aastaid kehtestanud raierahu kevadperioodil, reeglina ajavahemikus 15. aprill kuni 15. juuni. Raierahu ajal on raietegevus riigimetsades keelatud.

Paljud erametsaomanikud järgivad raierahu perioodi, aga mitte kõik. Raierahu eesmärk on kaitsta keskkonda looduse tärkamise perioodil, et oleks tagatud linnustiku, loomastiku ja metsamuldade kaitse ning väheneks seenhaiguste levik. Kaitset vajavad vanades okaspuumetsades elutsevad õõnespesitsejad linnud nagu kakud, kullilised ja maaspesitsevad kanalised. Raierahu perioodil on võimalik tegeleda metsaistutuse, noorendike hooldamise ja metsasihtide puhastamisega.

0Shares