fbpx

Valmis eelnõu puidurafineerimistehase eriplaneeringu lõpetamiseks

est-for invest, rafineerimistehas, tselluloositehas

POSTIMEES:

Rahandusministeeriumis valmis eelnõu puidurafineerimistehase eriplaneeringu lõpetamiseks. Enne eelnõu valitsusse viimist ootab riigihalduse minister sellele ministeeriumide kooskõlastust ning omavalitsuste ja Est-For Invest OÜ arvamust.

“Puidurafineerimistehase eriplaneeringu lõpetamise eelnõu on sisuliselt valmis. Seaduse järgi peavad ministeeriumid selle kooskõlastama ning osapooled arvamuse ja vastuväited esitama, mistõttu võib see mõnevõrra veel muutuda. Seejärel viin eelnõu valitsusse, kus otsustame lõplikult eriplaneeringu lõpetamise,” ütles riigihalduse minister Janek Mäggi.

“Olenemata valitsuse otsusest, ei tähenda see, et tulevikus ei võiks Eestisse selliseid tehaseid rajada. Me lõpetame konkreetse eriplaneeringu, kuid tehasele võib edaspidi asukoha otsida mõnes teises kohas, teistsuguse võimsusega või näiteks kohaliku omavalitsuse eriplaneeringuga.”

Est-For jätkab tselluloositehase plaaniga

Postimehe teatel vastab Lõuna-Eestisse puidurafineerimistehast plaaniv Est-For Invest riigihaldusministri ettepanekule riigi eriplaneering lõpetada kuu aja jooksul.

“Saime minister [Janek] Mäggilt riigi eriplaneeringu lõpetamise korralduse eelnõu ettepanekuga kommentaarideks 30 päeva jooksul. Konsulteerime osanikega. Vastame ettenähtud aja jooksul,” teatas Est-For Twitteri vahendusel. Küll aga lisas ettevõte, et nende soov on rajada Eestisse Euroopa kaasaegseim puidutöötlemistehas ning leida lahendus koos valitsuse ja omavalitsustega.

0Shares