VIDEO: Andi Noot selgitab, miks ja kuidas noort metsa hooldada

hooldusraie

Jaanuaris teatas pikamaajooksja Andi Noot, et lõpetab tippsportlase karjääri ja keskendub edaspidi metsakasvataja tööle. Suure osa Andi tööst moodustab ka noorte metsade hooldamine, Erametsakeskuse tellimusel valminud videos räägib endine tippsportlane, miks ja kuidas noort metsa hooldama peaks. Lisaks räägib Põlvamaa Metsaühistu metsakonsulent Erki Vinni, kuidas metsaühistu saab metsaomanikule erinevate tööde planeerimisel abiks olla.

Noore metsa hooldamiseks saab Erametsakeskusest 5.-25. veebruarini toetust küsida. Valgustus- või harvendusraiete tegemiseks kuni 30aastases metsas on toetuseelarves 1,5 miljonit eurot. Taotluse saab esitada metsaühistu kaudu või läbi e-PRIA.
Lisaks hooldusraietele saab 25. veebruarini kestvas metsameetme taotlusvoorus toetust küsida kasvavate puude laasimiseks, ulukikahjustuste ennetamiseks, tormi või tulekahju tagajärjel hukkunud metsa taastamiseks ning männikärsaka või juurepessu vastase tõrjevahendi soetamiseks. Metsaühistud saavad taotleda toetust ka metsaseadmete ja tarvikute soetamiseks ning metsatulekahju ennetamiseks.

Täpsem info toetusmeetme ja taotlemise tingimuste kohta erametsaportaalist www.eramets.ee/metsameede

0Shares