Viljandimaa raielankidel läbi viidud vaatlustel oli kõik korras

metsamaterjal, metsaraie, tihumeeter

Maksu- ja Tolliameti (MTA) ametnikud koos Keskkonnainspektsiooniga Viljandimaa raietöödel tehtud kontrollvaatlustel rikkumisi ei tuvastanud, kirjutab ajaleht Sakala.

Veebruari teisel nädalal käisid Maksu- ja Tolliameti (MTA) ametnikud koos Keskkonnainspektsiooniga Viljandimaal metsas neljal erineval raielangil töötamise registreerimise vaatlusi tegemas. MTA maksuauditi osakonna juhtiv maksuaudiitor Tiia Põder rääkis, et kokku kontrolliti kaheksat langil töötanud inimest ja kuut äriühingut ning kõik metsas tööl olnud olid kenasti töötamise registris registreeritud. «Üks väike segadus oli, kuid see kõrvaldati kohe,» lisas Põder.

Lisaks kontrolliti ka ühte ehitusobjekti ning väikest toitlustuskohta, kus olid kõik töötajad kenasti registreeritud. Tiia Põder kõneles, et eriti rõõmustav on see, et ehitusobjektil oli töötajatele makstav ametlik palk igati normaalsel tasemel ja kontrollitud toitlustuskohas oli töötajate ametlik palk üle maakonna keskmise.

MTA jätkab vaatluste tegemist ning ettevõtjate nõustamist ümbrikupalkade teemal üle kogu Eesti, lisaks sellele on MTA on seadnud eesmärgi teha rohkem koostööd erinevate ettevõtete, liitude ja asutustega, et luua võrdsemat konkurentsikeskkonda.

Täpsemalt saab lugeda Sakalast.

 

0Shares