Vineeritehase endine juht Ando Jukk: võsa on vaataja silmades

mets, metsa majandamine, metsakaitse

Postimees usutles Soome ettevõttele UPM-Kymmene Oy kuu­­luva Otepää vineeritehase endist juhti Ando Jukki, kes pani möödunud reedel ameti maha ning pühendub edaspidi oma pere ettevõtmistele.

Jukk juhtis vineeritehast 13 aastat ja leiab, et organisatsioon areneb siis, kui toimuvad muutused ning ükski juht ei tohiks olla üle kümne aasta ühe koha peal.

Küsimusele, kas Eestis raiutakse liiga vähe, vastab Jukk, et tema arvates pole me juurdekasvavat ressurssi mõistlikult ära kasutanud ning seal on võimalik palju rohkem ära teha. Kui võtta Eesti majandusmetsade kogu pindala ning vaadata, kui palju see on aastate jooksul kasvanud, siis võimalusi on päris palju.

Ta viitab kunagisele uuringule, mille järgi 40 protsenti Lõuna-Eesti inimestest on seotud metsa- ja puidusektoriga ning küsib, mida inimene maal siis üldse tegema peaks? Kas maainimene istub siis kodus ja arendab kõvasti IT-sektorit? Pigem mitte. Pigem on ta ikka seotud maalähedase tegevusega. See võimaldab inimesel elada väärikat elu ja kui sa metsa juurdekasvu piiri ei ületa, siis ei juhtu ka midagi hullu meie elu- ja looduskeskkonnaga.

Ando jukk ütleb, et võsa on vaataja silmades. Kraaviääred ja metsaservad on tõesti võsa täis, aga kui raietöö on tehtud ja mets on piltlikult öeldes puhtaks raiutud, siis esimestel aastatel, kui lehtpuu ennast üles ajab, tekibki põõsarinne. See paistabki välja võ­­sana. Aga iga selline võsa jõuab mingil ajal metsafaasi, kui hooldustööd on korralikult tehtud.

Loe Ando Jukki mõtteid põletavatel metsateemadel Postimehe artiklist.

 

0Shares