Vladislav Koržets metsaaruteludes pooli ei vali ja soovitab laiemat pilti vaadata

Laupäevases Vikerraadio saates Kajalood oli pikk intervjuu Vladislav Koržetsiga, kes looduskaitsekuu avamisel keskkonnaministrilt Eesti looduskaitsemärgi – hõbedase tammelehe – rinda sai. Saatejuht Kaja Kärner uuris ka Koržetsi arvamust praeguse metsapoliitika kohta.

Palju suurem, kui mure metsamajanduse pärast, on Vladislav Koržetsi hinnangul mure põlevkivielektri ja Rail Balticu pärast. Ta tuletab meelde, et ei saa vastu vaielda tõsiasjadele – metsa on Eestis praegu hoopis rohkem, kui oli 100 aastat tagasi ning mets on laias laastus siiski taastuv ressurss. Asju tuleb vaadata suuremas mõõtkavas ning arvestada ka sellega, keda puudutab metsa majandamine, metsatööstus ja mida see meile ja ühiskonnale annab. Küll teab ta seda, et kui me kõik metsad kord maha raiume, siis raiume maha ka iseennast. Metsad aga kasvavad jälle.

Vladislav Koržets Eesti looduskaitsepreemiate jagamisel 2017. aasta kevadel. Foto: Tairo Lutter/Postimees

Armastatud loodusemees ütleb, et ei tea, kui kuri on menetlemisel olev seaduseelnõu, kuna pole metsandust õppinud. Enda sõnul katsub ta sellistes küsimustes pooli mitte valida ning usaldada pädevaid inimesi ja neid, keda on otsuseid tegema valitud. Koržets nendib, et näeme tihti tonte ja tunneme hirmu muutuste ees, sest need võivad midagi halba kaasa tuua.

Kuula täispikka intervjuud Vladislav Koržetsiga Vikerraadio lehelt. Metsadest tuleb juttu intervjuu lõpus ning kõneainet pakub ka Tartumaale planeeritav puidurafineerimistehas.

0Shares