Võrumaal häkiti puitu

Fotol II koha ja publiku lemmiku tiitli võitnud lahtivolditav puidust kergpaat Viisk. Vaata fotosid teistest meeskondadest ürituse Facebooki lehelt.

Sel nädalavahetusel toimus Võrumaal Väimelas puiduteemaline häkaton (hackaton, eesti keeles arendusvõistlus või võistuloomine), eesmärgiks tuua puidutööstuse ja mööbli tootmise valdkonda innovatsiooni ja uusi lahendusi.

Üritusele saabusid puiduvaldkonna ettevõtted ja spetsialistid, tootedisainerid, arhitektid ja insenerid eri valdkondadest – puit, inseneeria, disain, kunst, ettevõtlus – ning seda nii Eestist kui Lätist. Ürituse alguses tutvustasid mitukümmend inimest oma ideid, parimate ideede teostamiseks pandi kokku meeskonnad ning ürituse lõpuks pidi ideest valmima ka esimene prototüüp.

Prototüüpide valmistamiseks oli osalejate kasutada Väimela Tehnomaja ning TSENTRi masinad, tööriistad ja materjalid koos kohapealsete mentorite abi ja nõustamisega.

48-tunnine prototüüpimise maraton sai alguse reede, 20. oktoobri õhtul. Finaalüritus, kus osalejad esitlesid valminud prototüüpe, toimus pühapäeval, 22. oktoobril.

Häkatoni võitjaks kuulutati Bike Box meeskond. Nende tooteks oli vee- ja ilmastikukindel nutikas poekott-jalgrattakorv, mida saab kergesti ratta pakiraamile kinnitada ja sama kergesti sealt kätte.

Teine koht ja publiku lemmik – lahtivolditav puidust kergpaat Viisk .

Kolmas koht – uudse disainiga prügikonteiner Tim-Bin.

Eriauhinnad:

Kõige lõbusam meeskond – Electric Trike elektriline kolmratas.

Inseneritehnilise innovatsiooni auhind – Dynamic Structures, metallist liitmikulahendu, mis lubab ühendada mitmeid prusse hoopis isesuguste nurkade all.

Parim esitlus – Dog Station ehk koerajaam. Mööbliese, mis hoiab kõike, mida koeral vaja.

Suurim äripotentsiaal – Playcart ostukäru-kardiauto.

Garage48 Wood häkatonil sündis 18 ägedat toodet: nutisein kraami ladustamiseks, volditav mööbliese, valgustusega peegelkapike, puidust lamamistool, kerge ja stiilne valimiskabiin, ostukäru kaht last lõbustava mänguautoga, uudsete prussiliidestega disaindiivan, kaunis ja stiilne prügikast, reguleeritav pakk-taburett, poekott-jalgrattakorv, dünaamiline voodi-mängumaja, veerekuulimäng (marbles) ja kaheinimese löökkuulilaud (pinball), koerajaam ehk kapp koera toidule ja muule kraamile, konstruktor-puuonn, kaasaskantav kontor rasketes tingimustes arvutiga töötamiseks, reguleeritava kõrgusega töölaud, vineerist volditav paat ja elektriline kolmratas. Ideed on tehniliselt veenvalt ja ilumeelega teoks tehtud.

Mitmed projektid olid nädalavahetuse ajaviide, kuid vähemalt esitluste järel lubasid mitmed meeskonnad, et püüavad toote päriselt turule tuua.

Üritusel oli kohal ka Postimees. Loe nende blogi SIIN.

Häkatoni finaali saab järele vaadata siin lingil:

 

0Shares